3. Köprü Ne Zaman Açılacak ?

İstanbul Vatandaşlarının Ortak Derdi Olan İstanbul Trafiğini Rahatlatmak Amacı İle Yapılan Ve İnşaatı Hala Süren Yavuz Sultan Selim Köprüsü İçin Geri Sayım Başladı...

Giriş Tarihi: 24.12.2015 10:13
3. Köprü Ne Zaman Açılacak ?
İstanbul Vatandaşlarının Ortak Derdi Olan İstanbul Trafiğini Rahatlatmak Amacı İle Yapılan Ve İnşaatı Hala Süren Yavuz Sultan Selim Köprüsü İçin Geri Sayım Başladı. Ulaştırma,Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Binali Yıldırım yaptığı açıklamada Yavuz Sultan Selim Köprüsünün büyük bir bölümünün tamamlandığını ifade etti.

Yavuz Sultan Selim Köprüsü 2016 yılının ilk yarısında nisan veya mayıs ayında kullanıma açılacak. Ulaştırma ve Haberleşme alanında yapılan yatırımların olumlu sonuçlar verdiğini ekonomiye olumlu yansımalarının geçtiğimiz on yılda görüldüğünü ve toplam ticaretim dörtyüz milyarın üstüne çıktığını sözlerinde belirtti.

Genişliği 59 metre olan Yavuz Sultan Selim Köprüsü'nün ayak yüksekliği ise 322 metredir.Yavuz Sultan Selim Köprüsünde 4+4 şerit otoyol ve 1+1 şerit demir yolu olacak.( Demiryolu projesi daha sonra açılacak tarihi belirsiz.) Raylı Sistem ise YHT yüksek hızlı tren projesi olacak. Eylül 2012 tarihinde inşaatına başlanan Yavuz Sultan Selim Köprüsü 2016 yılının ikinci yarısında açılması beklenirken düzenli ve sistemli çalışmanın meyvesi olarak 2016 yılının ilk yarısında nisan ayında veya mayıs ayında kullanıma açılacak. Yatırım maliyeti dört buçuk milyar lira olan Yavuz Sultan Selim Köprüsünün tahmini geçiş ücreti ise araç başına 3 dolar olarak düşünüldü.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
3. Köprü Ne Zaman Açılacak ?
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN