Kayınpederini miras için çekiçle öldürdü

Giriş Tarihi: 24.12.2015
Kayınpederini miras için çekiçle öldürdü

Adana'da, ailesi evde yokken başına çekiçle vurularak öldürülen felçli adamın katili, mirasının peşindeki damadı çıktı. Suçunu itiraf eden damat, tabutu taşıdığını söyledi

Adana'da geçirdiği bir rahatsızlık nedeniyle felç olan ve 8 yıldır yatalak yaşayan 54 yaşındaki Selami Çilingir, geçen 15 Kasım'da, eşi ve çocukları Mersin'in Tarsus ilçesindeki bir yakınlarının düğününe gittiği sırada öldürüldü. Yaşlı adamın başına çekiçle vurularak öldürüldüğü ancak kapı ve pencerelerde zorlama olmadığı ve kasadaki paranın alınmadığı tespit edildi. Polis, cinayetin aile içinden ve miras yüzünden işlenebileceği ihtimali üzerinde durmaya başladı. Mirastan pay alabilecek herkesi incelemeye alan polis, Şahin'in en küçük kızının eşi ve aynı zamanda da yeğeni olan İsmail Çilingir'in (36) ifadelerinin çelişkili olduğunu fark edip, şüpheleri damadın üzerinde yoğunlaştırdı.

CEZAEVİNE GÖNDERİLDİ
Üç gün gözaltında kalan İsmail Çilingir, çapraz sorguda suçunu itiraf etti. Cinayeti miras yüzünden işlediğini anlatan İsmail Çilingir, "Uyuyordu. Çekici 3 kez başına vurdum. Ardından çekici, eldiveni ve kar maskesini fosseptik çukuruna attım. Cenazede de tabutunu taşıdım" dedi. İsmail Çilingir, tutuklanarak cezaevine gönderildi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Kayınpederini miras için çekiçle öldürdü
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN