Alman öğrencilerin Beyoğlu konseri...

İstiklal Caddesi'ndeki sokak sanatçılarının son örneği, Almanya'nın Bonn Üniversitesi'nden gelen 20 öğrencinin kurduğu koro oldu

Giriş Tarihi: 25.12.2015
Alman öğrencilerin Beyoğlu konseri...
Sokakta sanatın merkezi İstanbul- Beyoğlu'nda, zaman zaman da farklı ülkelerden gelen müzisyenler, renkli görüntülere sahne oluyor. Yöresel kıyafetleri ve çalgılarıyla, yerel müzik yapan çok sayıda turist, Taksim'de büyük ilgi çekiyor.

HORON DA VAR KEMAN DA
İstiklal Caddesi, uluslararası sokak çalgıcılarının mekânı haline geldi. Son dönemde Alman, İngiliz, Roman, Bulgar ve Suriyeli turist müzisyenlerin yoğunluğu dikkat çekiyor. İstiklal Caddesi'nden geçen onlarca insan, bazen gitar bazen de keman eşliğinde söylenen yabancı dildeki şarkıları keyifle dinliyor. Bazen de bir türküyle saza, horonla kemençeye eşlik ediyor. Kızılderili kıyafetli grupla dans ediyor. Suriyeli göçmenlerin oryantal ezgilerine kulak veriyor. Caddenin en son konuğu ise Almanya'dan Türkiye'ye gelen Bonn Üniversitesi öğrencileri oldu. 20 öğrenciden oluşan topluluk, farklı müzik aletleri eşliğinde mini bir konser verdi. Mini konser vatandaşın büyük ilgisini çekti.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Alman öğrencilerin Beyoğlu konseri...
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN