Cezaevinde yaptığı resimlerle sergi açtı

13 yıldır cezaevinde yatan mahkûm "Topluma borcumu ödemek için" diyerek başladığı yağlı boya çalışmalarıyla sergi açtı. Serginin açılışını Vali Coş yaptı

Giriş Tarihi: 25.12.2015
Cezaevinde yaptığı resimlerle sergi açtı
Uzun yıllar önce işlediği suçlar nedeniyle 13 yıldır cezaevinde olan İbrahim Erkut, yıllardır topluma karşı kendisini hep borçlu hissetti. Cezaevi ortamında farkındalık yaratmak için resim çalışması yapmaya başladı. Yıllar, yılları kovalarken İbrahim Erkut, resim çalışmalarına her geçen gün yenisini ekledi. Sakarya L Tipi Cezaevi'nde halen cezasını çeken İbrahim Erkut, zaman içinde yaptığı yağlı boya resimleriyle ilk kişisel resim sergisini açmaya karar verdi. Erkut'un eserleri Adapazarı Kültür Merkezi'nde (AKM) sergilenirken, serginin açılış kurdelesini Sakarya Valisi Hüseyin Avni Coş kesti. Sanat çevresinin de büyük ilgi gösterdiği açılışta eserleri tek, tek inceleyen Vali Coş, cezaevinde farkındalık yaratan Erkut'u tebrik etti. Cezaevinde yaptığı yağlı boya çalışmalarıyla tutuklu ve hükümlülere örnek olan Erkut'un bu çalışmasını takdir eden Vali Coş, "İbrahim bey kardeşimize başarılar diliyorum. Bu iyi niyetli çalışmasının tüm cezaevinde kalanlara örnek olmasını diliyorum" dedi.

'HATADAN DÖNME K ÖNEMLİ'
Topluma karşı her zaman kendisini sorumlu hissettiğini belirten Erkut ise, "Bulunduğum ortamı yaşanır kılmak ve insani değerlere katkı sağlamak için resim çalışması yaptım. Tuvalde çalışırken zaman su gibi akıp geçiyor. İnsan cezaevinde olabilir. Önemli olan hatadan dönmek, topluma faydalı olmaktır. Topluma iyi niyetimizin bir göstergesi olarak kişisel bir sergi açtım. Bu sergi bütün cezaevindeki hükümlüler için açılan bir sergidir" diye konuştu.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Cezaevinde yaptığı resimlerle sergi açtı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN