Türkiye'nin en iyi haber sitesi

için 14 daire satın aldı

'de bir ailenin için satın aldığı 14 daire, Vali Orhan Düzgün tarafından kura ile şehit ailelerine teslim etti.

Giriş Tarihi: 25.12.2015 15:39 Güncelleme Tarihi: 25.12.2015 17:51
Hayırsever işadamı şehit aileleri için 14 daire satın aldı

Vali Düzgün, eşi Gül Düzgün ile birlikte 2013, 2014 ve 2015 yıllarında ?den şehit düşen 14 şehidimizin aileleri ve yakınları ile bir araya geldi. Bir otelde düzenlenen ve Garnizon Komutanı Hv. Plt. Tümgeneral İsmail Yalçın ve eşi Nermin Yalçın ile il protokolünün de katıldığı programda duygusal anlar yaşandı. Vali Düzgün programdaki konuşmasında, nin acılarını, hüzünlerini yakından hissettiklerini ve onların 'Şehitlerin Emaneti' olarak gördüklerini söyledi. Vali Düzgün, şehitlerin emaneti olan yakınlarına destek olmanın dlet ve millet olarak boyunlarının borcu olduğunu vurguladı.

'İŞLERİMİZİ YÜRÜTEBİLİYORSAK KAHRAMAN ŞEHİTLERİMİZİN SAYESİNDE'

2- 3 ay önce, "Bizler bugün rahat bir ortamda işlerimizi yürütebiliyorsak kahraman şehitlerimiz sayesinde yürütüyoruz" diyen ve Kayserili bir ailenin kendisini arayarak, şehit ailelerine destek olmak istediğini anlatan Vali Düzgün, karşılıklı yaptıkları istişareler sonucunda şehitlerimizin çocuklarına daire alınması yönünde karara vardıklarını dile getirdi.

İNŞAAT FİRMASI DA YÜZDE 30 İNDİRİM YAPTI

Kayserili hayırseverin her türlü takdirin üzerinde olan bu yaklaşımı sonrası daire alınmasına yönelik çalışmalar yaptıklarını, yeni yapılan modern bir sitede aynı blokta yer alan 80 m2?lik dairelerden satın alınarak öncelikle şehit çocuklarına ve eşlerine tapu tesliminin yapılacağını ifade eden Vali Düzgün, dairelerin alınması sırasında da Suat Altın İnşaat?ın satış fiyatlarından yüzde 30 indirim yaparak destek sağladığını belirtti ve teşekkür etti. Vali Düzgün'ün konuşmasının ardından, şehit aileleri kendilerine edilen dairelerin numaraları ve katlarını çektikleri kura ile belirledi. Duygusal anların yaşandığı kura çekiminde dairelerini belirleyen şehit yakınlarından bazıları duygularını ifade etmekte zorlanırken bazıları da "Allah devletimizden ve bize daire hediye eden aileden razı olsun" diye konuştu. Kura sonucu kat ve daire numaraları belirlenen şehit yakınları Vali Orhan Düzgün?ün talimatıyla Tapu Müdürlüğü tarafından tören alanında oluşturulan masada kayıtlarını yaptırarak aynı gün içerisinde tapularını teslim aldı.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Hayırsever işadamı şehit aileleri için 14 daire satın aldı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN