Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Bir yudum mutluluk

Giriş Tarihi: 28.12.2015
Bir yudum mutluluk

Kanserli babasına moral için nikâh tarihini öne çekti. 3 haftas onra yemek borusu kanseri olduğunu öğrendi. Tedavi görüp ilk kez su içtiğinde "Bir yudum su içmekd ünyanın en büyük hediyesi" dedi

Türkiye'nin önemli kurumlarından birinde kurumsal iletişim uzmanı olarak çalışan ve ailenin tek çocuğu olan Ayşe Tuba Tekman (43), bir iş toplantısında tanıştığı Gökhan Tekman'a aşık oldu. Büyük aşk yaşayan çift ailelerinin onayıyla nişanlandı. Ancak, Ayşe Tuba'nın babasının akciğer kanserine yakalandığını öğrendiği gün dünyası başına yıkıldı. Tuğba Tekman, kanser ile mücadele eden babasının "kızım mürüvvetini görmek istiyorum. Bir an önce evlen" ısrarları üzerine onu mutlu etmek için evliliğini erken tarihe aldı.

HASTA YATAĞI BAŞINDA...
Çift, 7 Ağustos 2014'te, nikâh memurunu evlerine çağırarak babanın hasta yatağının başında nikah töreni ile dünya evine girdi. Ancak Ayşe Tuba Tekman, evliliğinin 21. gününde yutkunmakta zorluk yaşamaya başladı. Yapılan tetkikler sonucu genç kadının mide girişinde ve yemek borusunda kanserli kistler tespit edildi. Bir özel hastanede görevli Doç. Dr. Serkan Keskin tarafından muayene edilen Tekman'a yapılan tetkiklerde, yemek borusu kanserinin sinsi bir şekilde ilerlediği ve acilen kemoterapi tedavisi yapılması gerektiği söylendi.

BEŞİKTAŞ ÂŞIĞI

Hızla tedavi sürecine başlanan Tekman, 15 gün sadece serumla beslendi. İlk kemoterapi seansının ardından bir yudum su içen Tekman, "Bir yudum su içmek dünyanın en güzel hediyesi. Kendimi Kerbela'da susuz kalmış insanlar gibi hissediyordum. Su içmenin ne kadar büyük bir mutluluk olduğunu şimdi anladım. Aile, iş ve Beşiktaş aşkıma bir yeni aşk yani su aşkı eklendi. Tüm kemoterapi seanslarına Beşiktaş forması ve ilk su içtiğim bardağı çantama koyarak geliyorum" dedi.

'KEMOTERAPİYİ İLAÇLARLA DESTEKLEDİK'
Doç. Dr. Serkan Keskin ise "Kemoterapiyi hedefe yönelik ilaçlarla destekledik. Yoğun tedaviler sonrası hastalığı tamamen yeneceğimizi düşünüyoruz. Bu hastalıkta moral çok önemli. Ayşe Tuba da hayat dolu bir insan. Zihni hastalığı yenmek üzere zihnini programlamış" dedi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Bir yudum mutluluk
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN