Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Minik ın dans hayallerini de çaldılar

'un ilçesinde doğuştan 8 yaşındaki , dans edebilmesi için özel yaptırılan sinin piknik sırasında çalınmasının üzüntüsünü yaşıyor.

Giriş Tarihi: 28.12.2015 16:35
Minik kızın dans hayallerini de çaldılar

Hülya ve Özkan Uysal çiftinin iki çocuğundan biri olan Zeynep, belden aşağısı felçli olarak dünyaya geldi. Annesi olmadan ihtiyaçlarını karşılayamayan Zeynep, 5 ay önce kendisine hediye edilen özel yapım sayesinde engelini bir nebze olsun unuttu.

Tekerlekli sandalyeye kavuştuktan sonra Amisos 55 ler Gençlik ve Spor Kulübü Tekerlekli Sandalye Dans Grubu'na da katılan Zeynep, bir ay önce dans eğitimi almaya başladı.

Hafta sonu piknik yapmak için ailesiyle Batı Park'a giden Zeynep'in tekerlekli sandalyesi, babasının dalgınlığıyla parkta unutulunca, Zeynep'in de dans hayalleri yarım kaldı.

Anne Hülya Uysal, yaptığı açıklamada, ının doğuştan belden aşağısının felçli olduğunu, okula giden küçük kızın dans eğitimi aldığını söyledi. Kızının özel yapım tekerlekli sandalyesinin piknik için gittikleri parkta çalındığını anlatan anne Uysal, şöyle konuştu:

"Dün parka gittik. Orada arabanın yanındaydı. Eşime almasını söyledim ama dalgınlığına gelmiş, unutmuş. Döndükten sonra arabanın olmadığını fark ettik. Polise başvurduk. Ama maalesef bulunamadı. Sandalye özel yapım, zaten 5 ay önce bağış yapılmıştı bize. Normalde çok pahalı bir sandalye. Ben kucağımda taşıyordum. Kızımın ilk söylediği, 'O benim her şeyimdi, ben şimdi nasıl gezeceğim, ne yapacağım'. Allah'a havale ediyorum. Nasıl bir vicdanları var, sonuçta tekerlekli sandalye o. Söyleyecek söz bulamıyorum."

MÜSAADE ETMEYECEĞİZ

Atakum Belediye Başkanı da Uysal'ın özel yapım tekerlekli sandalyesinin çalınmasının kabul edilebilir olmadığını belirterek küçük kıza yeni bir tekerlekli sandalye alınması talimatı verdiğini açıkladı.

VİCDANSIZLIK

"Tekerlekli sandalyesiyle hayata tutunmaya çalışan, son olarak belediyemizde engellilere yönelik sürdürülen dans kurslarına katılarak farklı bir aktiviteyle yaşama sevinci kazanan yavrumuzun bu sevincini elinden almalarına müsaade etmeyiz. Minik Zeynep'in yeni bir tekerlekli sandalyeye sahip olması için gerekli talimatı verdim. En kısa sürede özel yapım yeni bir tekerlekli sandalyesi olacak. Atakum Belediyesi olarak bu mağduriyeti biz gidereceğiz. O tekerlekli sandalyeyi çalarak engelli bir yavrumuzun umutlarını da çalan kişi ya da kişilere ise söyleyecek söz bulamıyorum. Allah'a havale ediyorum."

, 24 Aralık'ta 'da düzenlenen "Türkiye'nin Avrupa Birliği'ne Üyelik Süreci" konulu sivil toplumla diyalog toplantısında sahnede küçük bir gösteri düzenlemiş, dansı sonrası programa katılan Avrupa Birliği Bakanı ve Başmüzakereci Volkan Bozkır ile hatıra fotoğrafı çektirmişti.


Kaynak: AA
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Minik kızın dans hayallerini de çaldılar
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN