Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Star Wars'tan yeni gişe rekoru

Bilimkurgu "Star Wars" serisinin yeni filmi "Güç Uyanıyor" sinema tarihinde bir milyar dolarlık hasılata en hızlı ulaşan film oldu

Giriş Tarihi: 29.12.2015
Star Wars'tan yeni gişe rekoru
Dünya genelinde geniş bir hayran kitlesine sahip "Star Wars" (Yıldız Savaşları) serisinin yeni filmi "Güç Uyanıyor" bir milyar dolarlık hasılata ulaşarak gişe rekoru kırdı. Beyazperdeye hızlı bir başlangıç yaparak ilk haftada yaklaşık 500 milyon dolara ulaşan "Star Wars 7: Güç Uyanıyor" dünya çapında 1 milyar dolarlık hasılat elde ederek, sinema tarihinde bu rakama en hızlı ulaşan film oldu. Film, ABD'de hafta sonunda 153.5 milyon dolar tutarında gelir elde ederken, sadece Noel gününde 49.3 milyon dolarlık hasılat yaptı. ABD medyasında yer alan bilgilere göre bu rakamlar, Noel gününde ulaşılmış en yüksek hasılat. Serinin yeni filmi hasılat rekorları kırarken, bu filmle hemen hemen aynı anda vizyona giren filmlerin toplam hasılatı ise yaklaşık 500 milyon dolara ulaşabildi.

CÜNEYT ARKIN: STAR WARS GERİCİ BİR FİLM

9.6 MİLYAR $'LIK EKONOMİ

Bundan önceki 6 Star Wars filmi toplamda yaklaşık 4.4 milyar dolar gişe hasılatı elde ederken, 2005'te vizyona giren "Star Wars 3: Sith'in İntikamı" dünya genelinde 848 milyon dolardan fazla gelir sağlamıştı. Serinin son filminin ise gişe hasılatının yanı sıra karakterlerin oyuncakları, maskeleri ve giyim eşyaları gibi yan ürünlerle birlikte toplamda 9.6 milyar dolarlık ekonomik kazanç oluşturması bekleniyor.

STAR WARS: THE FORCE AWAKENS FİLMİNİN FRAGMANI

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Star Wars'tan yeni gişe rekoru
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN