Türkiye'nin en iyi haber sitesi

58 dakikada 12 kez radara yakalandı

Rizeli Ali Fırat, yeğeninin yemin töreni için Ankara'ya gidip döndü. Ordu'dan geçerken 12 kez radara yakalandı. 4 bin 602 TL ceza ödeyecek

Giriş Tarihi: 31.12.2015
58 dakikada 12 kez radara yakalandı
Emniyet Genel Müdürlüğü'nce hazırlanan Trafik Elektronik Denetleme Sistemi (TEDES) Projesi, Ordu'da geçen ay uygulamaya konuldu. Karadeniz Sahil Yolu'na konulan 19 kule radar cihazı ile 11 araç plaka tanıma sisteminin faaliyete geçmesinin ardından çok sayıda vatandaş, dikkatsizlik ve tedbirsizlik sonucu kısa sürede art arda trafik cezası almaya başladı. Rize'de yaşayan ve inşaatlarda işçi olarak çalışan 36 yaşındaki Ali Fırat da Ankara'da vatani görevini yapan yeğeninin yemin törenine katılmak üzere 27 Kasım'da yola çıktı. Uygulamadan haberi olmayan Fırat, 29 Kasım'da aynı güzergâhı kullanarak Rize'ye döndü. Fırat'a 10 gün önce, TEDES Projesi kapsamında 12 kez radar ihlali yaptığı gerekçesiyle toplam 4 bin 602 liralık ceza gönderildi. Fırat, "Ordu'dan geçerken 25 dakikada 6, dönüşte de 33 dakikada 6 olmak üzere toplamda 58 dakikada 12 radar cezası uygulanmış. Cezaların toplamı 4 bin 602 lira yapıyor. Bunlardan birini ödeyebildim. Asgari ücretle inşaatlarda çalışan biriyim. Komşularım, eş, dost, akrabadan borç alarak cezaları ödeyeceğim" dedi.

'ARTIK ORDU'YA UĞRAMAM'
Fırat, artık 'İstanbul'a gidersem Ordu'ya uğramadan nasıl giderim' arayışı içine girdiğini kaydederek, "Saat 00.04'te, trafik lambaları dahi çalışmazken bu cezaları yememiz çok saçma. Burada çok anormal bir durum var. Ben her yıl İstanbul'a gidip gelirim. Böyle bir şey başıma hiç gelmemişti. Ceza puanım bu zamana kadar sıfırdı" diye konuştu.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
58 dakikada 12 kez radara yakalandı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN