Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Özel halk otobüslerinde ulaşım nakite dönecek

Yeni yılın ilk günü itibariyle Antalya ulaşımında yeniden nakit uygulamasına geçilecek

Giriş Tarihi: 31.12.2015 10:50 Güncelleme Tarihi: 31.12.2015 10:52
Antalya Büyükşehir Belediyesi yeni kartlı ulaşım sistemiyle ilgili yazılı bir açıklama yaptı. Sistemin tasfiye işlemleri nedeniyle 1 Ocak 2016 tarihinden itibaren kapatılacağı ve kullanılamayacağının bildirildiği açıklama da yeni yılın ilk günlerinden itibaren nakit ödeme işlemine geçileceği belirtildi. Anılan gerekçelerle sistemin tasfiye aşamasında olduğundan; 01 Ocak tarihi itibarıyla eski sistemin işletmeci firma tarafından kapatılacağı duyuruldu.

Açıklamada şöyle denildi" '01.01.2016 tarihinden başlayarak, yeni sistem devreye alınıncaya kadar toplu ulaşımda nakit ödeme uygulamasına geçilecektir. Ödemeler mevcut tarife üzerinden yapılacaktır. İndirim hakkı bulunan vatandaşlarımız eski kartlarını sürücüye ibraz ederek, indirimli ücretleri nakit olarak ödeyebileceklerdir. 1 Ocak 2016'dan itibaren mülkiyeti Belediyemize ait kırmızı renkli siyah plakalı otobüslerimizde ve tramvaylarımızda eski validatörler de çalışmaya devam edecektir. Bu araçları kullanan vatandaşlarımız eski sisteme ait kartları ile ödeme yapabilecek ve isteyen vatandaşlarımız bu araçlarda nakit ödeme ile seyahat edebilecektir.'


YENİ KARTLAR ÜCRETSİZ VERİLECEK


Ayrıca açıklama da mevcut kartların kullanan vatandaşların hiçbir ek ücret ödemeden yeni kartı ücretsiz alabileceği ifade edilerek şöyle denildi:
'Daha önce açıklandığı üzere yeni sisteme geçiş aşamaları konusunda halkımız sık sık ve detaylı olarak bilgilendirilecek, elinde daha önce almış olduğu kartları bulunan vatandaşlarımıza hiçbir ek külfet getirmeden yeni kartları ücretsiz verilecektir. Kurulacak yaygın değişim noktalarında herkes elindeki kartları vererek, yenilerini alma hakkına sahip olacaktır. Bu konuda hiçbir endişe duyulmamalıdır. Mevcut kartlarında yüklenmiş para bakiyesi olan vatandaşlarımız, belediyemize ait olan siyah plakalı kırmızı otobüsler, tramvaylar ve nostaljik tramvaylarda yeni sistem devreye alınıncaya kadar bu bakiyeleri ile biniş yapabilir. Yeni sistem devreye alındıktan sonra da belediyemize ait siyah plakalı kırmızı otobüslerde Ocak ayı sonuna; tramvaylarda Şubat Ayı'nın 15'ine kadar eski sistem de açık tutularak eski kart bakiyelerinin sıfırlanmasına imkan sağlanacaktır' .
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Özel halk otobüslerinde ulaşım nakite dönecek
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN