Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Aşk ve iftira davasına ret

Giriş Tarihi: 1.1.2016
Aşk ve iftira davasına ret

Kocasıyla aşk yaşadığını öne sürdüğü ünlü sanatçı Ajda Pekkan'dan tazminat talep eden Tuğçe Çavuşoğlu ile Çavuşoğlu'nu iftira atmakla suçlayan Pekkan'ın karşılıklı davaları, mahkeme tarafından reddedildi

Süperstar Ajda Pekkan ile Tuğçe Çavuşoğlu'nun birbirlerine karşılıklı açtıkları davaları mahkeme reddetti. Tuğçe Çavuşoğlu, boşanma aşamasında olduğu Bülent Çavuşoğlu ile aşk yaşadığını iddia ettiği Ajda Pekkan'dan 250 bin lira tazminat istemişti. "Aşk mesajları iddiası bardağı taşıran son damla olmuştur" diyen Ajda Pekkan da iftira attığı gerekçesiyle Tuğçe Çavuşoğlu'ndan 500 bin lira talep etmişti. Tuğçe Çavuşoğlu'nun davasında "Tuğçe Çavuşoğlu davalıyla aldatılma iddiasının ortaya çıkmasından itibaren toplum içine çıkamaz, en basit gündelik faaliyetlerini bile yapamaz hale gelmiş ve içine kapanmıştır. Her gittiği yerde kendisine bu aldatılma olayı sorulmaktadır. Kendisiyle alay edilmekte, hatta çalınmakta olan müzik yarıda kesilerek davalı Ajda Pekkan'ın şarkıları çalınmaktadır. Sinirleri her yaşadığı bu olaylar nedeniyle harap oldu. Davalıdan 250 bin lira tazminat istiyoruz" denmişti.

'PRİM YAPMAYA ÇALIŞTI'
Ajda Pekkan'ın davasında ise "Tuğçe Çavuşoğlu, kendi boşanma davasına dayanak olması için Ajda Pekkan'ın ismi üzerinden prim yapmaya çalıştı. Ajda Pekkan'ın verdiği konserler nedeniyle davacının kocasıyla dostluktan öteye geçmeyen bir ilişkisi oldu. Ancak kendisinin, davacının kocasıyla aşk mesajları iddiası bardağı taşıran son damla oldu. Davacının bu aşk mesajları iddiası, boşanma davasında kocasından daha fazla tazminat almak adına ortaya atılan bir malzeme oldu. Ajda Pekkan yoğun iş temposu içinde davacının çabası ile asla tarafı ve parçası olmadığı bir ağa bilinçli şekilde dahil edilmek istendi. Davacının asılsız iddiaları nedeni ile kendisinin manevi dünyasına, iş yaşamına ve saygın ismine zarar verildi" denerek iftira atıldığı iddia edilmişti. Karar duruşması, İstanbul Asliye Hukuk Mahkemesi'nde önceki gün görüldü. Her iki taraf avukatları da açtıkları davanın kabulünü talep etti. Mahkeme ise gerekçeli kararı sonradan açıklanmak üzere hem Tuğçe Çavuşoğlu'nun hem de Ajda Pekkan'ın açtığı davaların reddine karar verdi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Aşk ve iftira davasına ret
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN