Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Hikayeden etkilendi, bedava dağıtıyor

'nin ilçesinde ikamet eden Vedat Aksu isimli vatandaş, sosyal paylaşım sitesinden okuduğu hikayesinden etkilenerek, ihtiyaç sahiplerine bedava dağıtımı uygulaması başlattı.

Giriş Tarihi: 1.1.2016 10:55
Hikayeden etkilendi, bedava ekmek dağıtıyor

'nin ilçesinde lık mesleğiyle uğraşan Vedat Aksu (35), sosyal paylaşım sitesinden okuduğu fırıncı hikayesinden etkilenerek ihtiyaç sahiplerine bedava dağıtımı uygulaması başlattı. Dükkanının dışına yaptırdığı askılığa ekmekleri poşetler halinde asan Aksu "Kimse Ekmeksiz Kalmasın" sloganıyla sesini duyurmaya çalışıyor. Genç fırın işletmecisi Aksu, "Bu uygulamayı sosyal paylaşım sitesinden okumuş olduğum bir hikayeden sonra böyle bir şey yapmaya karar verdim. Kore gazisi yaşlının bir fırın hikayesini okudum. Böyle bir şey yapmaya karar verdim. Fakat, araştırdıktan sonra varmış zaten. Türkiye çapında 41 ilde varmış bu. Ben de dahil olmak istedim" dedi.

Vatandaşlar ise, "Yapılan uygulama çok güzel. İhtiyaç sahipleri gece gelip buradan ekmekleri alabiliyor. İnsanların sofralarına sıcak bir ekmek düşmüş oluyor. Fırın sahibine bu fikrinden dolayı teşekkür ediyoruz. Gerçekten Lapseki için anlamlı bir uygulama. İhtiyaç sahipleri insanlarda gecenin ilerleyen saatlerinde buradan istedikleri gibi ekmeklerini alabilecekler. Osmanlı toplumunda da kültürümüzde de bu uygulama vardı. Fakirlere yardım etmek gerçekten mutluluk verici. Fırın sahibini tebrik ediyoruz" diye konuştu.

Lapseki Esnaf ve Sanatkarlar Odası Başkanı Cengiz Teoman, gösterilen hassasiyete ve örnek davranışa teşekkür etti.

Vatandaşlara hitaben asılan yazıda, "Kimse ekmeksiz kalmasın. Dilerseniz fazladan ekmek alarak askıya bırakabilirsiniz. Komşusu açken yatan bizden değildir" hadisi şerifi yer alıyor. İlçede yeni başlatılan uygulamada vatandaşlarda fazladan aldıkları ekmekleri ihtiyaç sahiplerine ulaşması için askıya asıyor.


BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Hikayeden etkilendi, bedava ekmek dağıtıyor
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN