Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Müebbet aldı 'hak ettim sağ olun' dedi

Nikâhsız yaşadığı kadının intikamını almak isterken yanlışlıkla 14 yaşındaki Aleyna'yı öldüren Mehmet Çaktır, müebbet hapse mahkûm edildi. Çaktır, mahkeme heyetine "Sağ olun. Allah razı olsun" dedi

Giriş Tarihi: 1.1.2016
Müebbet aldı 'hak ettim sağ olun' dedi
Oğlu tarafından öldürülen nikâhsız eşinin intikamını almak isterken yanlışlıkla 14 yaşındaki Aleyna Erbil'i öldüren Mehmet Çaktır, son savunmasında "Küçük kızın canını alarak bu cezayı hak ettim. Babası rahatlayacaksa en ağır cezayı verin" dedi. Müebbet hapse mahkûm edilince de mahkeme heyetine "Sağ olun" ifadesini kullandı. Adana'daki eşi ve çocuklarını terk eden Mehmet Çaktır, nikâhsız birlikte yaşadığı Birgül Taş ile Konya'nın Çumra ilçesine yerleşti. Babalarının kendilerini terk etmesine içerleyen Osman Çaktır, 6 Eylül'de Çumra'ya giderek olaydan sorumlu tuttuğu Birgül Taş'ı öldürdü. Oğul Çaktır tutuklanırken, baba Mehmet Çaktır, av tüfeğini yanına alarak Adana'ya gitti. Çaktır, eski eşi ve çocuklarının bulunduğu Sümer Mahallesi'ne gitti. Ancak 38 numaralı ev yerine 32 numaralı eve ateş edince, kanepede televizyon izleyen 14 yaşındaki Aleyna Erbil'i öldürdü.
'EN AĞIR CEZAYI VERİN'

Tutuklanan Mehmet Çaktır, Adana 9. Ağır Ceza Mahkemesi'nde önceki gün karar duruşmasına çıktı. Son savunmasında da pişman olduğunu söyleyen Çaktır, "Tasarlayarak yapmadım. İstemeden küçük bir çocuğun canına kıydım. Babası rahatlayacaksa en ağır cezayı verin. Ben bu cezayı hak ettim. Allah katında nasıl hesap vereceğim. Babası beni affetsin" dedi. Aleyna Erbil'in babası Faruk Erbil de sanığın en ağır şekilde cezalandırılmasını istedi. Mahkeme, sanığı "Çocuğu öldürmek" suçundan önce ağırlaştırılmış müebbet hapse mahkûm etti. Ardından cinayet "olası kastla" işlendiğinden ceza müebbet hapse çevrildi ve iyi hal indirimi uygulanmadı. Bu kararın ardından sanık, mahkeme heyetine "Sağ olun, Allah razı olsun" dedi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Müebbet aldı 'hak ettim sağ olun' dedi
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN