’da alarmı:

’da H1N1 virüsü () şüphesiyle tedavi altına alınan 2’si hayatını kaybetti. Adana si , ölen 3 kişiden alınan numunelerin incelendiğini, şu anda kesin olarak domuz gribi denilemeyeceğini söyledi.

Giriş Tarihi: 2.1.2016 16:01 Güncelleme Tarihi: 2.1.2016 16:12
Adana’da domuz gribi alarmı: 3 kişi öldü
'daki Numune Eğitim ve Araştırma Hastanesi'ne geçen hafta yüksek ateş şikayetiyle 45 hasta acil servise başvurdu. Yapılan kontrollerde, hastalardan 6'sının taşıdığı şüphesi ile yatışı yapıldı. Hastanenin, İntaniye servisinde özel birimler oluşturuldu. Ayrıca 112 Acil Servis'ten acil hasta kabulü de durduruldu.

1'i TÜRK 2'Sİ HAYATINI KAYBETTİ

Domuz gribi şüphesiyle tedavi edilen Türk vatandaşı 4 aylık hamile L.B. ile 2 Suriyeli, geçen hafta hayatını kaybetti. Ölen 3 kişiden alınan örnekler de incelenmek üzere Ankara Refik Saydam Hıfzıssıhha Merkezi Başkanlığı'na gönderildi.

Bu arada hastanenin acil servisinde görev yapan personel de maske kullanmaya başladı.

KESİN DOMUZ GRİBİ DENİLEMEZ

Adana si , ölen 3 kişiden alınan örneklerin incelendiğini şuanda ölüm nedenleri için domuz gribi denilemeyeceğini söyledi. Ölenlerin domuz gribi şüphesiyle tedavi edildiğini ancak başka hastalıkların da tetiklenmiş olabileceğini kaydeden Vali Büyük, "Raporlar çıktıktan sonra kesinleşecek. Şuanda grip vakalarının yaygın olması nedeniyle hastanelerde titiz bir çalışma yürütüyoruz "dedi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Adana’da domuz gribi alarmı: 3 kişi öldü
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN