Karartmalara rağmen zirvede

Aralık ayında da "Tüm Kişiler" ve Tüm Gün" kategorilerinde birinciliği kaptırmayan aHaber, 2015 yılı boyunca en çok izlenen haber kanalı olmayı başardı

Giriş Tarihi: 2.1.2016
Karartmalara rağmen zirvede
Türkiye'nin haber kanalı aHaber, Yüksek Seçim Kurulu (YSK) ve Radyo Televizyon Üst Kurulu (RTÜK) tarafından verilen onlarca cezaya rağmen aralıkta da en çok izlenen kanal çıktı. Kantar Media aralık ayı ölçümlerine göre; "Tüm Kişiler" ve "Tüm Gün" kategorilerinde rakiplerini geride bırakan aHaber, 14 aydır aralıksız birinci olmanın gururunu yaşadı. Kurulduğu günden bu yana 239 kez karartılan ekranına, sansürlenen yayınlarına rağmen aHaber birinciliği kimseye kaptırmadı. İşte yasakçı zihniyetin milletin kanalına verdiği şaka gibi o cezalar:
"PİJAMALI MEDYA PATRONU" DEMEK SUÇ: aHaber'de 25 Mayıs 2015'te yayımlanan "%100 Siyaset" ve 27 Mayıs 2015'te yayımlanan "Birlikte Bakalım" programlarında, konukların "Pijamalı medya patronu" sözleriyle Aydın Doğan'ı eleştirmesi kapatma gerekçesi oldu.

AHABER'DEN TARİHİ YAYIN

PARALEL İLİŞKİLENDİRME YASAK:
Paralel Yapı, Milli Güvenlik Siyaset Belgesi olan Kırmızı Kitap'a girerek resmen ulusal güvenliğe yönelik bir tehdit olarak kabul edildiği halde yapıya yönelik eleştiriler de kapatma gerekçesi sayıldı.
VAATLERİ ELEŞTİRMEK KABAHAT: Yüksek Seçim Kurulu'na (YSK) göre partilerin vaatlerini olumlu bulmak ya da yorumsuz ekrana getirmek suç sayıldı.
BAŞBAKAN DAVUTOĞLU İLE RÖPORTAJ CEZASI: Rekor cezaya konu olan yayınlar arasında seçim öncesi Başbakan Ahmet Davutoğlu ile yapılan özel röportaj da bulunuyor.
AK PARTİ ADAYLARI KONUK OLDU DİYE: aHaber'in ceza alma nedenleri arasında AK Parti'nin milletvekilleri adayları Ravza Kavakçı ile Berat Albayrak'ın "Kadraj" programına konuk edilmeleri yer aldı.
İSLAM'A AYKIRI BELGESEL: Radyo Televizyon Üst Kurulu (RTÜK), yayın yasağı olarak 'İslami değerlere aykırı' içeriğe sahip bir belgesel yayınlattı. Hz. Adem ile eşi Hz. Havva'nın çıplak olarak resmedildiği belgesel tepki çekti.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Karartmalara rağmen zirvede
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN