Türkiye'nin en iyi haber sitesi

sonuçları yılbaşı bileti sorgulama ekranı

2016'ya milyoner olarak giren talihliler açıklandı. yılbaşı çekilişi sonuçlarına göre ne kadar ikramiye kazandığınızı sayfamızdan bilet numaranızı girerek öğrenebilirsiniz

Giriş Tarihi: 31.12.2015 15:50 Güncelleme Tarihi: 2.1.2016 09:16
Milli Piyango sonuçları yılbaşı bileti sorgulama ekranı

2016 yılı sonuçları açıklandı. Milli Piyango biletinize ikramiye vurup vurmadığını otomatik bilet sorgulama sayfamız üzerinden öğrenebilirsiniz.

Yılbaşı çekiliş sonuçları bilet sorgulama ve Milli Piyango sıralı tam listesi için tıklayınYoğunluk nedeniyle Milli Piyango'nun sitesinde zaman zaman erişim problemi yaşanıyor. Tam şuan siteye erişim sağlayabilseniz bile bilet sorgulama ekranına geldiğinizde tam sonuca ulaşmak üzereyken site hata verebilir.

Neden Milli Piyango sitesine girilmiyor?

Milli Piyango yılbaşı çekilişi gerçekleştikten sonra aynı anda 100 binlerce kişi çekiliş sonuçlarını öğrenmek için siteye girmek istiyor. Durum böyle olunca aşırı bir yoğunluk oluşuyor. Bu da sitede bir erişim problemi olmasını sağlıyor. Bu nedenle siteye erişim sağlamak için yoğunluğun azalması gerekiyor.

Şuan için Milli Piyango sitesi iki farklı adres üzerinden hizmet veriyor.

- Mpi.gov.tr
- MilliPiyango.gov.tr

İkisi de aynı sunucu üzerinden ama farklı adresler üzerinden yayın sağladığı için birine giremediğinizde muhtemelen diğeri de açılmayacaktır. (Teknik olarak yönlendirme yapılırsa ve farklı sunucular üzerinden çalıştırılabilirse siteye erişim sağlayabilir.)

Peki bu durumda ne yapmanız gerekiyor?

1- Sabah.com.tr Milli Piyango sonuçları sayfasını kullanabilirsiniz.
2- Milli Piyango İdaresi'nin Bilgi Hattı üzerinden sesli yanıt sistemi aracılığıyla biletinize ikramiye çıkıp çıkmadığını öğrenebilirsiniz.

Telefonla bilet sorgulamak için alttaki sayfamıza gidebilirsiniz.

Milli Piyango Sonuçları Telefonla Bilet Sorgulama (2016)MİLLİ PİYANGO SONUÇLARINDA DİKKAT EDİLMESİ GEREKENLER!

Milli Piyango sonuçları açıklandı. Peki Milli Piyango sonuçlarında nelere dikkat etmemiz gerekiyor. Yılbaşı çekilişi için bilet küpürlerine bakılmaksızın, talihlilere ödenecek ikramiyelerden 1.000.000.- ( Bir milyon TL.) ve daha büyük ikramiyeler, yıl içerisinde yapılacak diğer çekilişlere ait büyük ikramiye Genel Müdürlükçe, bunların altında kalan diğer ikramiyeler Şube Müdürlüklerince ödenir.

Milli Piyango sonuçları ayın 9'unda, 19'unda ve 29'unda ve özel günlerde yapılır. En büyük ikramiyeyi yılbaşında vermekterdir. Milli Piyango sonuçlarına göre biletine ikramiye kazanan vatandaşlar son üç rakama kadar olan ikramiyeleri bayilerden alabilirler. Bayiler, son dört veya beş rakamına göre isabetli biletlerin de, ikramiyelerini ödeyebilirler.

Milli Piyango sonuçlarında ikramiye kazananlar bir yıl içerisinde bu parayı almak zorundular aksi halde zamanaşımına uğrar ve ödemesi yapılmaz.

Milli Piyango da dikkat etmemiz gereken diğer bir konu ise ikramiye gören biletin zarar görmemesidir. İkramiye vuran bilete ödeme yapılabilmesi için biletin herhangi bir kuşkuya meydan vermeyecek bir durumda olması gerekmektedir.İkramiye kazanan numaralardan hiç birini ihtiva etmeyen ya da kendini ibraz eder nitelikte olmayan; sahte, tahrifat yapılmış, zamanaşımına uğramış, iptal edilmiş, ödendi damgası sığacak kadar veya daha büyük parçası kopmuş ve parçaları mevcut olmayan biletlere ikramiye ödenmez.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Milli Piyango sonuçları yılbaşı bileti sorgulama ekranı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN