Türkiye'nin en iyi haber sitesi

'Hamile bıraktı, bir daha aramadı'

Giriş Tarihi: 3.1.2016
'Hamile bıraktı, bir daha aramadı'

Türk işadamı Süleyman Z., Çin seyahatinde K. Hung Yıng ile ilişki yaşadı. "3 yaşındaki çocuğum Süleyman'dan" diyen Çinli kadın babalık davası açtı

İstanbul Aile Mahkemesi'ne açılan davaya göre; Süleyman Z. Türkiye'de bir elektronik şirketinin ortağıydı. Şirketi adına ithalat yapmak üzere birçok kez Çin'e gitti. Süleyman Z. bu iş seyahatlerinden birinde Çin'de bir turizm firmasında çalışan Kuk Hung Yıng'la tanıştı. Çinli kadın hamile kaldı. 3 yıl önce bir çocuğu oldu. Süleyman Z. ise Türkiye'ye döndü ve bir daha onu aramadı. Nüfusuna almadığı çocuğun masraflarını da karşılamadı. Kadın da çocuğun babasıyla soy bağının kurulması için dava açtı.

'KÜRTAJ İÇİN PARA YOLLADIM'
Dilekçede "20 bin liralık masrafın davalıdan tahsilini istiyoruz. DNA testi için tüm tarafların Adli Tıp Kurumu'na sevk edilmesi ile babasının davalı olduğunun tespitini, çocuk ile baba arasında soy bağının tesis edilmesini ve çocuk için aylık bin lira nafakaya hükmedilmesini talep ediyoruz" denildi. Davanın reddini isteyen Süleyman Z. de cevabında "Yıng, beni arayarak bu çocuğu doğurmak istemediğini belirtti. Çocuğu aldırmak için para istedi. 20 bin lira gönderdim. Çocuğu aldırdığını söyledi. Aldırmadığını davayla öğrendim. Hiçkimse kendi isteği dışında baba olmaya zorlanamaz. Davanın reddini istiyoruz" dedi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
'Hamile bıraktı, bir daha aramadı'
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN