Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Çocuk hasreti anavatanda bitti

Giriş Tarihi: 4.1.2016
Çocuk hasreti anavatanda bitti

Avrupa'da yaşayan ve çocuk sahibi olma girişimleri sonuç vermeyen çok sayıda Türk aile, Türkiye'de tüp bebek tedavisi gördü ve evlat sevinciyle tanıştı

Kimi Belçika, kimisi de Fransa veya Almanya'da yaşayan ve bu ülkelerde her yolu denedikleri halde çocuk sevinci yaşayamayan Türk ailelerin hayalleri, Türkiye'de gerçek oldu. İşte o ailelerin hikâyeleri:
Londra'da yaşayan Nergiz- Ali Bulut çifti 6 kez aşılama, 3 kez de tüp bebek tedavisi gördü ama sonuç vermedi. Son bir umut Türkiye'ye geldiler. Ve 20 yıllık beklemeden sonra geçen yıl Umut bebek dünyaya geldi.
Fransa'da yaşayan Sebahat- Serhat Bağlı çifti, 4 yıllık evliyken Paris'te tüp bebek tedavisi görmeye başladı. 3 kez aşılama tedavisi yapıldı ancak sonuç elde edilemedi. Sebahat Bağlı'da ileri derecede Polikistik Over Sendromu vardı. 26 yaşındayken Paris'te gittiği doktor, "Çocuğun ancak hayalini kurarsın" dedi. Bağlı çifti şanslarını bir de Türkiye'de denemek istedi. 2013'te üçüzleri Zeynep, Elif ve Mehmet Emin ile hayalleri gerçek oldu. Almanya'da 18 yılda 3 ayrı tüp bebek merkezine başvuran Sıddık-Berrin Çolak çifti, İstanbul'da gördükleri tedavi sonrası, ikiz erkek bebek sahibi oldular.

'Asla pes etmeyin'
Ferti -Jin Kadın Sağlığı ve Tüp Bebek Merkezi Klinik Direktörü Op. Dr. Seval Taşdemir: "Bize gelen hastaların morallerini toparlayabilmek için çalışıyoruz. 'Asla pes etmeyin' diyoruz. Bugüne kadar yüzlerce aileyi çocuk sahibi yaptık ama gurbetten gelen hastalarımız benim için her zaman özeldir. Onların sevinç çığlıkları bizim sevinç gözyaşlarımıza karışır..."
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Çocuk hasreti anavatanda bitti
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN