Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Piyango talihlisi Silivri'de bekçi

SABAH, yılbaşı çekilişinden büyük ikramiye isabet eden İstanbul'daki 3 çeyrek bilet sahibinden birinin izini Silivri'de buldu

Giriş Tarihi: 4.1.2016
Piyango talihlisi Silivri'de bekçi
Milli Piyango Yılbaşı Özel çekilişinde, 55 milyon TL'lik büyük ikramiyenin isabet ettiği "0556013" numaralı çeyrek biletlerden birinin izini İstanbul Silivri'de bulduk. Komşularının "O gece evinden ikramiyenin kendisine çıktığını işaret eden sevinç bağrışmaları duyduk. Talihli kişi o" demesi üzerine Silivri'nin yolunu tuttuk. Kapısını çaldığımız evli ve iki çocuk babası gece bekçisi Mustafa Gıcık (41) önce konuşmak istemedi. Ancak Gıcık ısrarlı sorularımız üzerine "Evet ben milyoner oldum" dedi.

9 BİLET ALDI, O BİLE T AVUKATTA
Milli Piyango çekilişini evde ailesiyle birlikte televizyondan izlediğini söyleyen Gıcık, değişik bayilerden aldığı 9 milli piyango biletini kontrol ettiğinde 0556013 numaralı büyük ikramiye isabet eden biletin kendisinde olduğunu fark ettiğini söyledi. O bileti avukatına verdiğini ve ikramiyeyi almak için işlemlere başladığını söyleyen Gıcık, "Bir türlü inanamadık doğruluğuna, defalarca baktık. En sonunda artık evde bayram havası oluştu. Çocuklarım eşim hepsi mutluluktan havaya uçtular. İnşallah numaralar değişmez diye dua ettik" dedi.

'KARTAL'I SATMAM'
20 yıllık evli Gıcık'ın 17 yaşındaki oğlu ve eşi Silivri'deki bir fabrikada çalışıyor. Kendisi ise çift iş yapıyor. Bir inşaatta gece bekçiliği yapan Gıcık, gündüzleri ise inşaatlarda su tesisatı yaparak kendi otomobilinin içinde uyuyor. Silivri'de oturdukları apartman dairesi ise kiralık. Düzenli olarak Milli Piyango bileti aldığını söyleyen Mustafa Gıcık, "Sürekli Milli Piyango bileti alırım. Bu çekilişte 9 adet bilet almıştım. Çıkan para ile market açıp artık dinleneceğim. Büyük oğlum okumadığı için çalışıyordu. Küçük kızım ise daha birinci sınıfta onu okutacağım. Kartal marka bir otomobilim var. O benim çok kahrımı çekti. Bana çok uğurlu geldi. O arabayı kimseye vermem. Onun bakımlarını yaptırıp, onu saklayacağım" dedi. Gıcık, bankalara kredi ve kredi kartı borçları olduğunu, ikramiyesiyle önce bu borçlarını kapatacağını, yardıma muhtaç kişilere de yardım edeceğini söyledi.

ZOR GÜNLERİNİ SABAH'A ANLATTI
SABAH muhabiri Deniz Derin'in izini bulduğu talihli "20 yıl önce Kastamonu'dan piyango bileti satmak için İstanbul'a gelmiştim. Akrabalarımın evlerinde kalıyordum. Misafirleri olduğunda cami tuvaletinde ya da boş tabutların içinde uyuyordum. Hep sattığım biletlerden bana ikramiye çıkmasını hayal ederdim" dedi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Piyango talihlisi Silivri'de bekçi
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN