Türkiye'nin en iyi haber sitesi

nden duygulandıran davranış

'in İlçesi'nde hanesi bulunan Deniz Çağında, yaklaşık 10 aydır eş ve çocuklarının diş tedavilerini yapıyor.

Giriş Tarihi: 5.1.2016 11:50
Diş hekiminden duygulandıran davranış

Çağında, " yakınları çok özel ve onurlu insanlar. Onlar için ne yapsak azdır. Yaptığım özel bir şey değil, sadece elimden geldiğince şehitlerimizin ailelerinin yanında olmak istiyorum. Askerliğimi yaptım, vergilerimi düzenli olarak ödüyorum ancak bugünlere gelmemi sağlayan ülkem ve Cumhuriyeti'me olan borcumu ödediğimi düşünmüyorum" dedi.

Amasya'da dünyaya gelen Deniz Çağında, öğretmen babası ve hemşire olan annesinin görevi nedeniyle ilkokul 4'üncü sınıftan sonra eğitimine 'de devam etti. Atatürk Lisesi'nden mezun olan Çağında, Ege Üniversitesi Diş Hekimliği Fakültesi'ni bitirdikten sonra olarak İzmir'de çalışmaya başladı. Yaklaşık 22 yıldır diş hekimliği yapan 44 yaşındaki Çağında, İlçesi Mustafa Kemal Caddesi'ndeki hanesinde hastalarını kabul ediyor. Evli ve bir çocuk babası olan Çağında, şehit eşi ve yakınları için de anlamlı bir davranışa imza attı. Yaklaşık 10 ay önce muayenehanesinin dış bölümüne "Şehit eş ve çocuklarına diş tedavisi dir" yazılı pankart asan Çağında, muayenehanesine gelen şehit yakınlarının diş tedavilerini ücretsiz yapmaya başladı.

HEM DUYGU YÜKLÜ HEM DE TEHDİT TELEFONLARI

Şehit yakınlarının çok özel ve onurlu insanlar olduğunu belirten Deniz Çağında, Türkiye'nin birçok yerinden duygu yüklü telefonlar aldığını anlattı. Çağında, "İlk dönemlerde zaman zaman tehdit telefonları da aldım, pankartı indirmem için. Ama gereken cevabı verdim, sonrasında kimseden şikayetçi olmadım. Bir süre sonra da tehdit telefonları gelmedi. Her şeye rağmen o pankart orada duracak. Şehit yakınları çok özel ve onurlu insanlar. Onlar için ne yapsak azdır, bu ülkenin bir evladı olarak haklarını ödeyemeyiz. Yaptığım özel bir şey değil, sadece elimden geldiğince şehitlerimizin ailelerinin yanında olmak istiyorum Askerliğimi yaptım, vergilerimi düzenli olarak ödüyorum, ancak bugünlere gelmemi sağlayan ülkem ve Cumhuriyetime olan vatan borcumu ödediğimi düşünmüyorum. Bazı kişiler pankartın fotoğrafını çekip sosyal medyadaki hesaplarından paylaşmış. Türkiye'nin birçok yerinden öyle güzel ve duygu yüklü telefonlar aldım ki anlatamam" diye konuştu.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Diş hekiminden duygulandıran davranış
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN