Türkiye'nin en iyi haber sitesi

'den son dakika tahmini

Giriş Tarihi: 5.1.2016 11:57 Güncelleme Tarihi: 5.1.2016 15:05
Meteoroloji'den son dakika hava durumu tahmini

tarafından yapılan açıklamaya göre 11 ilde kar yağışı bekleniyor...

Genel Müdürlüğü'nce yapılan son değerlendirmelere göre, Türkiye genelinde beklenen yağışların Kıyı Ege, Akdeniz kıyıları, Karadeniz kıyıları ile Marmara'nın güney ve doğusunda yağmur ve sağanak, yağış alan diğer yerlerde karla karışık yağmur ve kar şeklinde olacağı tahmin ediliyor. Yağışların, sabah saatlerinde Bolu'nun yüksekleri, Kastamonu, Çankırı, Ankara'nın kuzey ve doğu kesimleri ile Elazığ, Bingöl, Bitlis, Şırnak, Hakkari, Diyarbakır, Siirt çevrelerinde yer yer yoğun kar yağışı, İzmir, Aydın, Muğla, Antalya'nın doğusu, Kütahya, Bursa, Bilecik, Eskişehir ile zamanla Ankara çevrelerinde kuvvetli yağmur ve sağanak şeklinde olacağı tahmin ediliyor.


Hava sıcaklığı, Türkiye genelinde 3 ila 5 derece artacak.


Rüzgar ise genellikle güney ve güneybatı, Marmara'da kuzey ve kuzeydoğu yönlerden hafif ara sıra orta kuvvette, Ege ve Akdeniz kıyıları ile iç kesimlerde güney ve güneybatı yönlerden kuvvetli olarak esecek.


KUVVETLİ SAĞANAK YAĞIŞYağışların İzmir, Aydın, Muğla, Antalya'nın doğusu, Bursa Bilecik, Eskişehir ile zamanla Ankara çevrelerinde kuvvetli yağmur ve sağanak şeklinde olması beklenirken i, ani sel, su baskını, ulaşımda aksamalar gibi yaşanabilecek olumsuzluklara karşı dikkatli ve tedbirli olunması gerektiğini bildirdi.

KUVVETLİ VE YER YER YOĞUN KAR YAĞIŞIYağışların sabah saatlerinde Bolu'nun yüksekleri, Kastamonu, Çankırı, Ankara'nın kuzey ve doğu kesimleri ile Elazığ, Bingöl, Bitlis, Şırnak, Hakkari, Diyarbakır, Siirt çevrelerinde kuvvetli ve yer yer yoğun kar şeklinde olmasının beklendiğini de bildiren Meteoroloji, "Meydana gelebilecek olumsuzluklara karşı dikkatli ve tedbirli olunmalıdır" uyarısını yaptı.

ÇIĞ TEHLİKESİMeteoroloji "Geçtiğimiz günlerde Karadeniz bölgesi ile Doğu Anadolu'da meydana gelen kar yağışları ile yer yer yüksek kar örtüsü meydana gelmiştir. Hafta başından itibaren batı kesimlerden başlayarak ısınacak olan hava, güneyli rüzgarlar, eski kar örtüsü üzerine yeni yağışların meydana gelmesi gibi nedenlerle yüksek kar örtüsüne sahip eğimli alanlarda çığ tehlikesi bulunmaktadır" uyarısı da yaptı.


BUZLANMA VE DON OLAYI İLE SOBA VE BACA GAZI ZEHİRLENMELERİMeteoroloji'nin bir diğer uyarısı ise buzlanma ve don olayı ile soba ve baca gazı zehirlenmelerine dair oldu:


"Ülkemizin İç ve doğu kesimlerinde yer yer kuvvetli olmak üzere buzlanma ve don olayı beklendiğinden yaşanabilecek olumsuzluklara karşı (ulaşımda aksamalar vb.) dikkatli ve tedbirli olunması gerekmektedir. Ayrıca, iç bölgelerde rüzgarın güney ve güneybatı yönlerden kuvvetli esmesi beklendiğinden muhtemel soba ve baca gazı zehirlenmelerine karşı tedbirli olunması gerekmektedir."


BÖLGELERDE HAVA DURUMUMARMARA: Çok bulutlu ve bölge genelinin yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların; genellikle yağmur ve sağanak, Bursa ve Bilecik'in yüksekleri ile bugün (Salı) sabah saatlerinde Trakya kesiminde karla karışık yağmur ve kar şeklinde olması bekleniyor. Yağışların; akşam saatlerine kadar Bursa ve Bilecik çevrelerinde yer yer kuvvetli olacağı tahmin ediliyor.


EGE: Çok bulutlu ve bölge genelinin aralıklı yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. İç kesimlerinin yükseklerinde karla karışık yağmur ve kar, kıyı kesimlerinde sağanak ve yer yer gök gürültülü sağanak şeklinde olması beklenen yağışların; İzmir, Aydın, Muğla ve Kütahya çevrelerinde kuvvetli olması bekleniyor.


AKDENİZ: Çok bulutlu ve bölge genelinin yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. İç kesimlerde yağmur ve karla karışık yağmur, yükseklerinin kar, kıyılarda sağanak ve gök gürültülü sağanak şeklinde olması beklenen yağışların; Antalya'nın doğu ilçelerinde kuvvetli sağanak şeklinde olması bekleniyor.


İÇ ANADOLU: Çok bulutlu ve aralıklı yağmur kuzey ve doğusunun karla karışık yağmur ve kar yağışlı geçmesi bekleniyor. Yağışların; sabah Çankırı ile Ankara'nın kuzey ve doğu kesimlerinde yer yer kuvvetli kar, öğle saatlerinde Eskişehir ve Ankara çevrelerinde yer yer kuvvetli yağmur şeklinde olacağı tahmin ediliyor.


BATI KARADENİZ: Çok bulutlu, bölge genelinin yağmurlu, iç kesimlerinin yükseklerinin karla karışık yağmur ve kar yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Kar yağışının Bolu ve Kastamonu çevrelerinde sabah saatlerinde yer yer kuvvetli olması bekleniyor. Sabah saatlerinde beklenen karla karışık yağmur ve kar yağışının Bolu çevrelerinde lodosla birlikte zamanla kuvvetli yağmura dönüşeceği tahmin ediliyor.


ORTA VE DOĞU KARADENİZ: Çok bulutlu ve bölge genelinin yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların; genellikle yağmur, Doğu Karadeniz'in iç kesimleri ile yükseklerinde karla karışık yağmur ve kar şeklinde olması bekleniyor. Bölgenin iç kesimlerinde bu sabah ve gece saatlerinde buzlanma ve don olayı bekleniyor.


DOĞU ANADOLU: Çok bulutlu ve bölge genelinin yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların; Elazığ, Bingöl, Bitlis, Şırnak ve Hakkari çevrelerinde yer yer yoğun kar yağışı şeklinde olması bekleniyor.


GÜNEYDOĞU ANADOLU: Çok bulutlu ve aralıklı yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların; Diyarbakır ve Siirt çevrelerinde yer yer yoğun kar şeklinde olması bekleniyor. Bölgenin kuzey kesimlerinde buzlanma ve don olayı görüleceği tahmin ediliyor.


BAZI İLLERDE HAVA DURUMUANKARA: Çok bulutlu, karla karışık yağmur ve kar, zamanla yağmurlu geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların il genelinde yer yer kuvvetli olması bekleniyor. (6)


İSTANBUL: Çok bulutlu, aralıklı yağmur ve sağanak yağışlı. (10)


İZMİR: Çok bulutlu, il genelinin aralıklı sağanak ve yer yer gök gürültülü sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların, yer yer kuvvetli olması bekleniyor.. (17)


ADANA: Çok bulutlu ve aralıklı sağanak yağışlı.(10)


ANTALYA: Çok bulutlu ve il genelinin aralıklı yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların doğu kıyılarda kuvvetli sağanak ve gök gürültülü sağanak, yükseklerinde yer yer kuvvetli kar şeklinde olması bekleniyor. (15)


SAMSUN: Çok bulutlu ve aralıklı yağmurlu. (13)


ERZURUM: Çok bulutlu ve aralıklı kar yağışlı. (-1)


DİYARBAKIR: Çok bulutlu, aralıklı kar yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların akşam saatlerinde il genelinde yer yer yoğun kar şeklinde olması bekleniyor.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Meteoroloji'den son dakika hava durumu tahmini
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN