Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Ünlülerin evliliği hüsranla bitiyor

Giriş Tarihi: 5.1.2016
Ünlülerin evliliği hüsranla bitiyor

İngiltere'de 2000-2010 arası evlenen 488 çiftin yarısı boşandı. Medyatik çiftlerde görülen boşanma oranının iki kat fazla olduğu da belirlendi

İngiltere'deki Evlilik Vakfı'nın (The Marriage Foundation) bir araştırmasında ünlülerin yaptığı evliliklerin yarısının boşanmayla sonuçlandığı ortaya çıktı. İngiliz Daily Mail gazetesinde yer verilen araştırmada, 2000-2010 arasında evlenen 488 ünlü çift incelendi. Çalışma sonucunda bu çiftlerin yarısının boşandığı ortaya çıktı. Medyatik çiftlerin boşanma oranının genel nüfustaki boşanma oranının neredeyse iki katı olduğu da belirlendi. Ünlülerin imaj danışmanlarının bu evlilikleri bir peri masalı gibi sunmaya çalıştığı belirtiliyor.

PERİ MASALININ SONU ACI

Beatles grubu üyelerinden Paul McCartney ile eski eşi Heather Mills gibi birçok ünlü çiftin evliliklerini sonlandıran emekli hâkim Paul Coleridge ünlülerin evliliklerinin çok daha zor ve acılarla dolu olduğunu söyledi. Birçok acı hikâyeye tanıklık ettiğini belirten hâkim "100 bin sterlin harcanan düğünler, 15 katlı pastalar ve at arabalarıyla herkesi büyüleyen masal gibi düğünler acı ve dolambaçlı boşanmalarla sonlanıyor" diye konuştu. Biten evliliklerin ardından kendilerini parçalanmış bir hayatın içinde bulan çocukların ise ağır psikolojik sorunlar yaşadığı da vurgulanıyor. Çalışmada incelenen ünlü çiftlerden Drew Barrymore - Tom Green ve Britney Spears - Jason Alexander, boşanmasıyla kamuoyunu en fazla meşgul eden çiftler arasında yer alıyor. Spears ayrıca 3 senelik beraberlik yaşadığı Kevin Federline ile de yollarını ayırmıştı. 11 sene evli kaldıktan sonra 2014'te boşanan Gwyneth Paltrow ile Chris Martin çifti ise ayrılık kararıyla hayranlarını üzmüştü.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Ünlülerin evliliği hüsranla bitiyor
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN