En soğuk ölüm

Batman'da 4 aylık Suriyeli Faris bebeğin çadırda donarak öldüğü ileri sürüldü. Valilik ise bebeğin 25 gün önce öldüğünü belirterek donma iddialarını yalanladı

Giriş Tarihi: 6.1.2016
En soğuk ölüm
Savaştan kaçarak Türkiye'ye sığınan Suriyelilerin dramı bitmek bilmiyor. Batman'da 4 aylık Faris Hıdır Ali'nin, ailesinin kaldığı çadırda önceki gün soğuktan donarak öldüğü öne sürüldü. Batman Valiliği, bebeğin 25 gün önce öldüğünü, ancak ölümün donarak gerçekleşmediğini bildirdi.

SAVAŞ DEĞİL, ÇARESİZLİK

Soğuktan dolayı canlarından bir parçayı toprağa verdiklerini anlatan Suriyeli aile ise çaresiz. Baba Ayd Hıdır Ali, eğer yakacak bulamazsa 3 yaşındaki çocuğunun da ölmesinden endişe ettiğini söyledi. Hayatını kaybeden 4 aylık Faris bebek, çadırların yakınındaki bir mezarlıkta toprağa verildi. Bebeğin yakınları ise yaşadıkları yaşadıkları dramı şu ifadelerle dile getirdi: "Soğuktan dolayı çok perişan durumdayız. Çaresizlik içinde ölümü bekliyoruz. Çocuklarımız tek tek ölüyor. Allah'a dua ediyoruz."

VALİLİK: SOĞUKTAN ÖLMEDİ

Batman Valiliği ise yaptığı açıklamayla donma iddialarını yalanladı. Açıklamada, "Bebeğin 25 gün önce öldüğü ve soğuktan ölmediği tespit edilmiştir. Ailelere temel insani ihtiyaçlarını karşılayacak yardımlar yapılmaktadır" denildi.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
En soğuk ölüm
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN