Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Sözün bittiği yer

Giriş Tarihi: 6.1.2016
Sözün bittiği yer

Ayvalık ve Dikili'den Yunanistan'a lastik botla geçmek isteyen mülteciler fırtınaya yakalandı. Boğularak ölen 54 kişiden 9'u çocuk, 2'si hamile kadın. Kıyılara vuran cansız bedenler yürek yaktı

EGE'DE YİNE MÜLTECİ DRAMI! YİNE KIYIYA VURAN CESETLER...

Bodrum'da cansız bedeni karaya vuran Aylan bebeğin fotoğrafı hafızalara kazınırken, mülteci dramlarına her geçen gün yenileri ekleniyor. Balıkesir Ayvalık'tan Yunanistan'ın Midilli Adası'na geçmek isteyen, aralarında kadın ve çocukların da bulunduğu Suriye, Irak ve Cezayirli mültecilerin lastik botu fırtına ve aşırı yükün etkisiyle alabora oldu. Faciada aralarında çocukların da bulunduğu 36 kişi boğuldu.

Sözün bittiği yer


'YUNAN GERİ ÇEVİRDİ'

Bazı mültecilerin cesetleri Altınova mahallesi sahiline vurdu. Ölenler arasında yaşları 4 ile 12 arasında değişen 4 çocuk ile 2 hamile kadın da var. Sahil güvenlik ve jandarma ekipleri 12 mülteciyi kurtardı. Vücut ısıları düşen bazı mülteciler Ayvalık Devlet Hastanesi'ne kaldırıldı. Cesetler otopsi için morga götürüldü. Mültecilerin Midilli Adası'na ulaştıkları sırada Yunan Sahil Güvenlik Ekipleri'nce geri çevrildikleri, dönüşte de motor bozulunca botun battığı iddia edildi. İzmir Dikili'de ise Yunanistan'a geçmek için denize açılan mültecilerin botu, Kumburnu açıklarında battı. Sahil Güvenlik Ekipleri, 58 mülteciyi kurtardı ama 5'i çocuk 18 mülteci boğularak öldü.

SURİYELİ MÜLTECİLERİN DRAMI


HİPOTERMİDEN ÖLDÜ

Aydın Didim'de ise Yunanistan'ın Leros Adası'na geçmek isteyen 20 Suriyeli mültecinin botu, fırtına nedeniyle uluslararası sularda alabora oldu. Türk ve Yunan Sahil Güvenlik ekiplerince kurtarılan mültecilerden Suriyeli 2 yaşındaki Khalid hipotermiye girerek 3 saat sonra öldü.

SAHTE YELEK BASKINI
Öte yandan Ayvalık ve Dikili'de, onlarca mültecinin cansız bedenlerinin kıyıya vurduğu saatlerde, İzmir'de bu can yeleklerinin üretildiği atölyeye baskın yapıldı. Üzerine tanınmış markalar vurulan bin 263 sahte can yeleği ele geçirildi. İmalathanede Suriyeli mülteci kızların çalıştırıldığı ortaya çıktı.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Sözün bittiği yer
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN