Ajan, genel yayın yönetmeni oldu!

Türk basın tarihinde bir ilk... Hayvan haber sitesi "ajanimo", genel yayın yönetmenliği koltuğuna "Ajan Brian" isimli sevimli köpeği oturttu

Giriş Tarihi: 7.1.2016
Ajan, genel yayın yönetmeni oldu!
Türkiye' nin ilk hayvan haber sitesi olarak yayın hayatına başlayan www.ajanimo.com, "Satın almayacak, sahipleneceksiniz" mottosuyla yayın hayatına başlarken, sitenin genel yayın yönetmeni de "Ajan Brian" adlı köpek oldu.

APARTMANDA BESLENİLEN KÖPEK CİNSLERİ

'KÖPEK GİBİ ÇALIŞTIRDI'

Proaktifpr İletişim Ajansı Yöneticileri Birgül Taşdemir, Melda Erçelikcan ve Ercan Erdal, hayvanların dünyasını "Ajan Brian" adlı köpekleri ve "Melahat" adlı kedileri ile daha yakından tanımaya başladıklarını söyledi. Çılgın iletişimciler, bir köpeğin genel yayın yönetmenliğinde haber sitesi hazırlama fikrinin nasıl ortaya çıktığını şöyle anlattı: "Hayvanların dünyasından bakan, onları anlatan bir medyalarının olmadığını fark ettik. Bu fikirden yola çıkarak, esin kaynağımız olan ve sevgimizin kabardığı anlarda uzun uzun 'ajanimo' dediğimiz köpeğimiz Ajan Brian'ın adıyla www.ajanimo.com sitesinin yayın hayatındaki uzun yolculuğunun startını verdik. Ve tabii ki bize bunu yaptıran, haberciliğimizin ve haber dilimizin nasıl olması gerektiğinden üslubumuza kadar her konuda fikrimizi tetikleyen Ajan Brian'ın genel yayın yönetmenliğinde. Deyim bu sefer çok yerinde olacak, çünkü bizi 'köpek gibi' çalıştırdı. Bir ay gibi kısa bir sürede fikirden harekete geçtik. 1 Ocak'ta gece 00.00'da yayındaydık. Bugüne kadar hep hayvanlar insanlar için hizmet etti ve etmeye de devam ediyorlar. Bu kez insanlar bir köpeğin genel yayın yönetmenliğinde onlar için çalışıyor."

HAYVAN GİBİ SEVİYORUZ!
Ajans yöneticisi Birgül Taşdemir, Ajan Brian'ın duygularına şöyle tercüman oldu: "Haberler hayvanların bakış açısıyla okurla buluşacak. Biz kendimizi daha önce hiç anlatma fırsatı bulamadık. İnsanlar bizim bir can olduğumuzu bilmiyorlar ve elbette ki bilmediklerinden sorumlu değiller. Bu doğrultuda biz kendimizi anlatmaya geliyoruz. Bunu yaparken de haber dilimizi, bütün hayvanların dili gibi; iyileştirici, tarafsız, yargısız, pozitif ve sevgiyle anlatmaya yönelik kullanıyoruz. Çünkü biz; hayvan gibi seviyoruz. Biz hep 'mama veren insan hiç kötü olur mu' diyoruz. Siz bildikçe, gördükçe, öğrendikçe 'Satın almayacaksınız, sahipleneceksiniz' diyoruz. Haberi hayvan gibi görüyor ve hayvan gibi habercilik yapmaya geliyoruz. Ve iddia ediyoruz ki bizi hayvan gibi seveceksiniz."
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Ajan, genel yayın yönetmeni oldu!
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN