ya

2015'in son gününe denk gelen nü kağıt toplayarak geçiren 'ya, bir grup öğrenci yaptı. Doğum günü pastasını karşısında gören Karamanlı, "Heyecandan ne mumlara üfleyebildim ne pastayı kesebildim" dedi.

Giriş Tarihi: 7.1.2016 11:45
Kağıtçı amcaya sürpriz duygulandırdı

Karamanlı'nın anlattıklarından etkilenen Beykent Üniversitesi İşletme Mühendisliği öğrencileri Karamanlı'ya pasta alıp, i yaptı. Kutlamayı organize eden Fevzi Anıl Çırık şunları söyledi:

"HEPİMİZ ÇOK DUYGULANDIK"

"Haberi izledikten sonra arkadaşlarımla birlikte ne yapabileceğimizi konuştuk. İlk olarak hep birlikte alışveriş yaptık. Kendisine hediyeler aldık. Eminönü'ne gidip atık kağıt toplayıcılarıyla konuştuk ve Mehmet Abi'ye ulaştık. Kendisi bizi görünce hem çok şaşırdı hem de çok sevindi. Yakınlarda bir cafeye gittik. Önceden aldığımız pasta, üzerinde mumlarla masaya geldi. Mehmet Abi mumları üfleyip pastayı keserken gözyaşlarını tutmakta zorlandı. Hepimiz için çok duygu dolu ve mutlu bir akşamdı."

"HEYECANDAN PASTAYI KESEMEDİM"

Haberin yayınlanmasının ardından çok sayıda insanın kendisine ulaşmaya çalıştığını öğrendiğini söyleyen 59 yaşındaki da, "Gençleri kalabalık şekilde karşımda görünce çok sevindim. Ne söyleyeceğimi, ne yapacağımı bilemedim. Bana kıyafetler almışlar, ayakkabı almışlar. Sohbet ettik, dertleştik. Hepsi çok saygılı çocuklardı. Birlikte cafeye gittik. Pasta hazırlamışlar. O kadar heyecanlandım ki, ne mumlara üfleyebildim ne pastayı kesebildim. Çocuklar da, ben de gözyaşlarımızı zor tuttuk. Allah hepsinden razı olsun" diye konuştu.

Kendisine kıyafet ve para yardımında bulunmak isteyen insanlar olduğunu söylediğimiz Karamanlı, "Bana kıyafet ve para göndermek isteyen insanlara teşekkür ediyorum. Ben çalışıyorum, paramı kazanıyorum. Benden daha kötü durumda olan insanlar var. Lütfen onlara yardım etsinler. Bu benim için daha kıymetli" dedi.

Al Jazeera Türk

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Kağıtçı amcaya sürpriz duygulandırdı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN