Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Terminaller yine karıştı

İstanbul Atatürk Havalimanı'nda uçak park yeri konusunda yapılan yanlışlık nedeniyle İzmir'den gelen uçaktaki bazı yolcular yanlışlıkla dış hatlar terminaline giriş yaptı.

Giriş Tarihi: 7.1.2016 16:31 Güncelleme Tarihi: 7.1.2016 17:47
Terminaller yine karıştı
Türk Hava Yolları'nın (THY) İzmir- İstanbul seferini yapan TK-2313 sefer sayılı Airbus 330 tipi uçağına havada yıldırım isabet etti.Bunun üzerine Dış Hatlar Terminali 214 numaralı park alanına yanaşması planlanan uçağın gerekli kontrollerinin yapılabilmesi için hangar önüne park etmesi kararlaştırıldı. 214 numaralı körüğe ise aynı saatlerde New-York'tan gelecek TK-2 sefer sayılı aynı tipteki uçağın yanaşması planlandı. Ancak bu değişiklik yer radar sisteminde değiştirilmediği için İzmir uçağı önceden planlandığı gibi 214 numaralı körüğe yanaştı. Körüğe yaklaşan bu uçağın New-York uçağı olduğunu düşünen körük operatörü ve görevli yer personeli yolcuları dış hatlara yönlendirdi.


POLİS ALARMA GEÇTİ


Yapılan bu yanlışlık kısa süre içerisinde fark edildi. Ancak bu süre içerisinde bazı yolcular, dış hatlar terminaline giriş yaptı. Bunun üzerine polis alarma geçti. Polis uçakların yolcu alma salonlarında yolcuları aramaya başladı. İzmir'den Boston'a gidecek 2 yolcu için salona bekledi. Yolculardan birinin gelmesi üzerine polis pasaport kontrolünden geçmeyen yolcuları, kontrolden geçirdi. Polis eşliğinde kontrolünden geçen yolcular seyahat edecekleri uçaklara bindi.Atatürk Havalimanı'nda daha önce Dış hat uçuşlarından gelen bazı yolcular yanlışlıkla iç hatlar terminalinden çıkış yapmışlardı
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Terminaller yine karıştı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN