Türkiye'nin en iyi haber sitesi

İşadamı ofisinde 9 kurşunla vuruldu

İşadamı Rafet Özsoy, alacak verecek meselesi yüzünden tartıştığı kişi tarafından şirketindeki makam odasında silahla vurularak öldürüldü

Giriş Tarihi: 8.1.2016
İşadamı ofisinde 9 kurşunla vuruldu
Özsoy İnşaat Yönetim Kurulu Başkanı Rafet Özsoy (53), Üsküdar Küçük Çamlıca'daki şirketinin makam odasında silahla öldürüldü. Olay Küçük Çamlıca Çilehane Yolu Caddesi Şahlanoğlu Villaları 29 numaradaki villada dün 14.30 sıralarında gerçekleşti. İddialara göre Özsoy A.Ş.'nin Yönetim Kurulu Başkanı Rafet Özsoy, Muğla Milas'ta devam eden otel projesinde birlikte çalıştığı Kardeşler Hafriyat'ın sahibi Necati Yıldırım'a 2 milyon 700 bin lira borçlandı. Necati Yıldırım bir süredir istediği alacağı tahsil edemeyince Rafet Özsoy ile 600 bin liralık bir ödeme için sözleşti. Samsun'da yaşayan Necati Yıldırım bunun üzerine muhasebecisi ve iki çalışanıyla birlikte dün öğle saatlerinde Rafet Özsoy'un şirketinin bulunduğu villaya geldi. Burada Özsoy ile görüşen Necati Yıldırım, parasını alamayacağını öğrenince balkona çıkarak bir sigara içip yeniden içeri döndü ve silahını ateşledi. 9 el ateş eden Necati Yıldırım'ın silahından çıkan 4 kurşun Rafet Özsoy'a isabet etti. Sırtına, kalbine ve koluna isabet eden kurşunlarla ağır yaralanan Özsoy çalışanları tarafından hemen Ümraniye'deki özel bir hastaneye kaldırıldı. Olayın duyulmasının ardından villaya çok sayıda polis ekibi sevk edildi. Saldırgan Necati Yıldırım ise Üsküdar Asayiş Büro Amirliği'ne giderek teslim oldu. Yıldırım'ın sözlü ifadesinde, "2 milyon 700 bin liralık alacağım vardı. Bir türlü paramı alamadım. En azından 600 bin lirayı alayım deyince villada buluştuk. Paramı alamayacağımı anlayınca bacaklarına ateş ettim" dediği öğrenildi. Taşıma ruhsatlı tabancasıyla cinayeti işleyen Yıldırım'ın polisteki işlemlerinin sürdüğü ifade edildi.

AKM İHALESİNİ ALMIŞTI

Ağır yaralı olan Rafet Özsoy, özel hastanedeki doktorların uzun süren çabalarına rağmen kurtarılamadı. Özsoy'un hastaneye gelen yakınları ve çalışanları gözyaşlarına boğuldu. Rafet Özsoy, Taksim'deki Atatürk Kültür Merkezi (AKM) için 2009'da yapılan yenileme ihalesini kazanarak adını duyurmuştu. Ancak İstanbul 4. İdare Mahkemesi'nde açılan dava sonucu AKM'nin restorasyon ihalesi 'tarihi dokuya uygun olmadığı' gerekçesiyle iptal edilmişti.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
İşadamı ofisinde 9 kurşunla vuruldu
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN