Orman Melekleri 200 yuva kurdu

İstanbul'da donma tehlikesi yaşayan köpekler için 'Orman Melekleri' harekete geçti. İşadamlarının desteğiyle 200 kulübe yapıldı. Kemerburgaz ormanlarına yerleştirildi

Giriş Tarihi: 8.1.2016
Orman Melekleri 200 yuva kurdu
Soğuk ve kar yağışının etkili olması ile birlikte yemek bulmakta zorlanan, donma tehlikesi geçiren sokak hayvanları için İstanbul'da örnek bir uygulama başlatıldı. Kendilerine "Orman Melekleri" adını veren hayvan severler, bazı işadamları ve şirketlerin desteğiyle 200 köpek kulübesi yaptırıp Kemerburgaz Ormanları Pirinççiler Köyü yolu üzerine yerleştirdi. Orman Melekleri'nin bu duyarlı girişimlerine çevredeki vatandaşlardan da destek geldi. Vatandaşlar, köpeklerin yiyecek ihtiyacını unutmadı. Çevre esnafından topladıkları ekmek ve yiyecekleri araçlarının arkasına dolduran emekli İbrahim Engin ve Muammer Başoğlu, kulübelere getirip köpeklere vermeye başladı. Köpeklerle ilgilenmek için sık sık ormana gelen hayvan severlerden Engin, kışın bastırması ile birlikte zor anlar yaşayan sokak hayvanlarına çok üzüldüklerini söyledi.

YEMEK TAŞIYORLAR
İbrahim Engin, "Belediyeler ve vatandaşlar tarafından bırakılan sokak hayvanlarının soğuk kış günlerinde aç ve susuz kalıp ölmemesi için kolları sıvadık. Fırınlardan topladığımız bayat ekmekleri ve yemek artıklarını getirip kulübelerin önüne döküyoruz. Hayvanlar soğuk kış aylarında aç kalıp ölmesin diye çevremizi de tembihliyoruz. Hayvanların soğuktan ve yağmurdan korunmaları için de Orman Melekleri kulübeler yaptırmış. Onlara da teşekkür ediyoruz" dedi. Köpeklerin yem getirdiklerinde kendilerine büyük sevgi gösterdiğini anlatan Engin, "Bize minnettarlığını göstermek için kendilerini sevdiriyorlar. Şu ana kadar hiç bir hayvanın saldırısı ile karşılaşmadık. Zorlu kış şartlarında onları hayatta tutabilmek istiyoruz" diye konuştu.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Orman Melekleri 200 yuva kurdu
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN