Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Sınava girmemek için bomba ihbarı yaptılar

Kırşehir Endüstri Meslek Lisesi’nde bulunan ve sınavdan kurtulmak için şüpheli paket ihbarı yapan öğrenciler serbest kaldı.

Giriş Tarihi: 9.1.2016 15:53 Güncelleme Tarihi: 9.1.2016 16:10
Sınava girmemek için bomba ihbarı yaptılar

Edinilen bilgiye göre dün Endüstri Meslek Lisesi'nde bulunan bir grup öğrenci Elektronik dersi sınavından kurtulmak amacı ile 155'i arayarak şüpheli paket ihbarı yaptı. Okula gelen polis ekipleri paket ihbarının asılsız olduğunu tespit edince ihbarı yapan öğrenci A. A.,'yı ifadesini almak için gözaltına aldı. Alınan ifadesinde A. A.,'nın sınavdan kurtulmak için şüpheli paket ihbarı yaptığını söylediği öğrenilirken İl Milli Eğitim Müdürü Osman Elmalı, eğitimde marka kentte öğrencinin yaptığı davranışın yanlış olduğunu ve öğrencinin incelenerek okul disiplin kuruluna verileceğini bildirdi.

İl Milli Eğitim Müdürü Osman Elmalı, "Sınavdan kaçma yolunu kendilerince bulmaya çalışan bir öğrencinin polise yaptığı asılsız ihbar ile olay ortaya çıkıyor. Eğitimde markalaşmış bir kentte öğrencinin yaptığı davranış bizleri üzmüştür. Öğrenci okul yönetimince disiplin kuruluna verilerek hakkında gerekli olan işlem yapılacaktır" dedi. Endüstri Meslek Lisesi öğrencisi A. A., ise polis merkezinde alınan ifadesinin ardından serbest bırakıldı

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Sınava girmemek için bomba ihbarı yaptılar
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN