Kamyon nöbeti

Beykoz'un Fatih Sultan Mehmet Köprüsü ile bağlantısını sağlamak amacıyla 2005 yılında inşa edilen karayolundaki kazalar önlenemiyor.

Giriş Tarihi: 11.1.2016 11:10
Kavacık'tan Beykoz'un köylerine ulaşımı sağlayan yokuşun bitmesiyle birlikte virajlı şekilde sola dönüş veren yol nedeniyle, ayda en az iki kamyon kazası yaşanıyor. Yolun hizmete açılmasından sonra meydana gelen kamyon kazaları nedeniyle alınan tedbirler de yeterli olmuyor. 11 yıldan beri yol kenarındaki marketi işleten Celal Akgün, "1950'li yıllardan beri bu köylüyüz, yol açıldığı tarihten bu yana sürekli kaza oluyor. Ne kadar tedbir alınsa da şoförlerin dikkatsizliği nedeniyle kaza kaçınılmaz oluyor. Sadece benim dükkanıma üç kez kamyon girdi. Evimize vuranları sayamadık. Çok defa ölümlü oluyor.Gencecik çocuklarımız ölüp gidiyor " dedi.

HER FREN SESİNDE YÜREĞİMİZ HOPLUYOR


Beykoz Elmalı Yolu üzerinde bulunan kavşakta yıllardan beri meydana gelen kazaların önüne geçilemiyor. Ölümcül şekilde sonuçlanan kazalar olmasına rağmen alınan tedbirler kazaları durdurmaya yetmiyor. Yokuş aşağı inen yolda, yere uyarı için hız sınırlaması 50 km tabelası konuldu. hava karardığında tabelaları farketmeyen veya aşırı hızla yolda seyreden sürücüler aniden karşılarına çıkan kavşağı görünce direksiyona hakim olamıyor. Köy sakinleri, 7 yıl içerisinde çok sayıda kazanın meydana geldiği yolun düzeltilmesini talep ediyor. Her fren sesinde yüreğimiz hopluyor diyen Celal Akgün, "Defalarca ölümlü kaza meydana geldi. En son kızım ağlayarak koştu. Baba bişey mi oldu diye. Sigorta eksperi geldi inceleme için. Kamyon geçerken korkusundan geri attı. Abi burası hep tehlikeymiş" dedi. Köylünün evleri işyerleri burada, fırındaki 17 yaşındaki çocuğu yoldan çıkan kamyon ezdi. Evleri korumak için duvar yaptırdık. Duvara bile defalarca vurdular" diye konuştu.

TÜM TEDBİRLERE RAĞMEN ŞOFÖRLER DURDURULAMIYOR

Geçtiğimiz günlerde meydana gelen kazada, hızını alamayan kamyon, yoldan çıkarak markete girdi. Marketin girişi, tezgahları, çatının bir kısmıyla yol kenarındaki durağı biçen tır güçlükle durdu. Birkaç ay önce de gece karanlığında düz yolda gittiğini zanneden arı kovanı yüklü kamyon, dikkatsizliği nedeniyle evin üzerine çıktı. Kamyon kazasından iki gün önce içerisinde iki kişinin yer aldığı binek araç duvara çarparak kaza yaptı.Yokuş aşağı süratli gelen araç, yolun keskin virajla döndüğünü anlayamadan duvara çarptı. Şiddetli çarpmanın etkisiyle şoför olay yerinde yaşamını kaybederken, ön koltukta oturan ve kan grubu kartı camın önünde duran Kübra Çakar adlı genç kadın ağır yaralandı.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Kamyon nöbeti
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN