Türkiye'nin en iyi haber sitesi

'Kâğıdı dolara çeviriyoruz' vurgunu

Giriş Tarihi: 12.1.2016
'Kâğıdı dolara çeviriyoruz' vurgunu

Para ebadında kesilmiş siyah kâğıtları Dolar'a çevirdiklerini iddia eden iki Kamerunlu, kiraladıkları rezidansta çok sayıda işadamını dolandırıp yaklaşık bir milyon Dolar'lık vurgun yaptı

Kamerunlu Kenneth J.I. (33) ve Jean Z. (32) adlı iki dolandırıcı, İstanbul Şişli'de bir rezidanstan iki daire kiraladı. İnternetten farklı bahanelerle irtibat kurarak tanıştıkları işadamlarına birlikte ticaret yapmak üzere ortaklık teklif ettiler. İşadamlarıyla kiralık rezidansta buluşan dolandırıcılar ellerindeki 'Solüsyon' içerikli kimyasal maddeleri kullanarak para ebadında kesilmiş siyah kâğıtları dolara çevirebildiklerini söylediler. Canlı uygulamaya geçen dolandırıcılar, önceden siyaha boyadıkları gerçek banknotları sıvı kimyasal madde olduğunu ifade ettikleri su ve pamukla silerek işadamlarını kandırdı. Kâğıtların paraya dönüştüğünü gören işadamları, çoğaltılacak paraları paylaşmak üzere dolandırıcılara farklı miktarlarda döviz verdi. Dolandırıcılar, son bir yılda çok sayıda işadamını tuzağa düşürerek yaklaşık bir milyon Dolar'lık vurgun yaptı. Son olarak Şişli'de özel ofisi bulunan işadamı Mehmet Ş., kendisinden 300 bin Dolar isteyen iki dolandırıcıyı polise ihbar etti.

POLİSLE BULUŞTURDU
İşadamı, "Parayı getiriyorum" diyerek sivil polislerle birlikte rezidansa gitti. İki dolandırıcı suçüstü yakalandı. Yapılan aramada dolar ebadında 18 balya, kimyasal madde, şırınga, siyah kağıt ve kapaklı kasaya benzer bir düzenek bulundu. Dolandırıcılar tutuklandı.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
'Kâğıdı dolara çeviriyoruz' vurgunu
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN