Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Kuzenlere cinayetten ömür boyu hapis

Adana'da 2 bin 500 lira alacakları yüzünden 23 yaşındaki Abdullah Koç'u av tüfeğiyle sırtından vurdukları iddiasıyla yargılanan ve suçu birbirlerinin üzerine atan 24 yaşındaki İsmail Dalbudak ile kuzeni 25 yaşındaki Ümit Dalbudak, ömür boyu hapis cezasına çarptırıldı.

Giriş Tarihi: 13.1.2016 12:20
İddiaya göre, Abdullah Koç'tan 2 bin 500 lira alacakları olan amca çocukları İsmail ve Ümit Dalbudak, kiraladıkları araçla paralarını istemek için 13 Nisan 2014'te Dadaloğlu Mahallesi'ne gitti. Kuzenlerle, Koç arasında çıkan tartışma kısa sürede silahlı kavgaya dönüştü. Sırtından pompalı tüfekle vurulan Abdullah Koç kaldırıldığı hastanede hayatını kaybetti. Olaydan sonra kayıplara karışaran İsmail ve Ümit Dalbudak, 21 Mayıs 2014'te yakalanıp tutuklandı. Suç aleti tüfek ise Mersin'de boş arazide parçalanmış ve parmak izleri silinmiş halde bulundu.


SUÇU BİRBİRLERİNİN ÜZERİNE ATTILAR

İsmail ve Ümit Dalbudak hakkında tasarlayarak adam öldürme suçundan ağırlaştırılmış ömür boyu hapis cezası istemiyle Adana 7'nci Ağır Ceza Mahkemesi'ne dava açıldı. İsmail Dalbudak, savunmasında amcasının oğlu Ümit'in ölen Abdullah Koç'tan 2 bin 500 lira alacağı olduğunu öne sürüp, "Abdullah'ın yanına gittik, bu sırada Abdullah üzerime atladı. Yerde boğuşurken, Ümit tüfekle Abdullah'ı vurdu. Daha sonra kaçarak, önce Mersin'e oradan Hakkari'ye gittik. Daha sonra Adana'ya döndüğümüzde yakalandık"dedi.

Suçlamayı kabul etmeyen Ümit Dalbulak ise cinayeti kuzeni İsmail Dalbulak'ın işlediğini öne sürüp, "Kuzenim İsmail ile Abdullah'ın yanına gittik. 5-6 el silah sesi duyunca kafamı çevirdim, Abdullah'ın İsmail'in üzerine atladığını gördüm. Ben yanlarına giderken, İsmail arabaya koşup, tüfeği aldı ve Abdullah'ı vurdu. Mersin'e akrabamızın yazlığına gittik. Orada İsmail, tüfeği parçalayıp denize attığını söyledi. İsmail'in dediği gibi Hakkari'ye gitmedik. Suçu benim üzerime atıyor"diye konuştu.

Mahkeme heyeti, İsmail ve Ümit Dalbudak'ı kasten öldürme suçundan ömür boyu hapis cezasına çarptırırken herhangi bir ceza indirimi uygulamadı.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Kuzenlere cinayetten ömür boyu hapis
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN