Yaşıtları evde, o nda

58 yaşındaki , geçen yıl Temmuz ayında 'dan başladığı turunda 3500 km pedal çevirerek 'ya ulaştı.

Giriş Tarihi: 13.1.2016 15:58
Yaşıtları evde, o dünya turunda
Geçtiğimiz yıl Temmuz ayında 'dan başladığı turunda Hollanda, Almanya, Avusturya, Slovakya, Macaristan, Sırbistan, Romanya, Yunanistan ve Bulgaristan gibi 9 ülke geçerek Türkiye'ye gelen Fernandez, yaklaşık 3500 km pedal çevirerek 'ya ulaştı.

Londra'dan Avustralya'ya gitmek üzere yola çıkan 2 çocuk annesi 58 yaşındaki Fernandez, Türkiye'ye giriş yaptığından beri başka ülkelerde bulmadığı samimiyeti, nezaketi burada gördüğünü belirtirken, Türk mutfağını ve misafirperverliğini çok sevdiğini söyledi.

Dünyayı yavaş yavaş görmek istediği ve buna en uygun aracın bisiklet olduğunu ifade eden Fernandez, "Bisikletle gezerken dünya ile sizin aranızda engel yoktur. Etrafınızı izleyebilir. İnsanlar konuşmak için size yaklaşabilir" derken bisikletin fiziksel ve zihinsel zindelik sağladığını söyledi.

Avustralya'ya gidebilmeyi umduğunu daha sonrada Afrika turu planladığını anlatan Fernandez, daha çok yer görmek için sabırsızlandığını sözlerine ekledi. Bursa'da bir gün kalan Todea, Kapadokya'ya gitmek için yola çıktı.
BUGÜN NELER OLDU
İLİŞKİLİ HABERLER
ARKADAŞINA GÖNDER
Yaşıtları evde, o dünya turunda
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN