Türkiye'nin en iyi haber sitesi

okuyan herkesi umutlandırdı

Giriş Tarihi: 15.1.2016 10:54
Kitap okuyan yaşlı adam herkesi umutlandırdı

'da nde akan trafiğe ve vatandaşların şaşkın bakışlarına aldırış etmede dakikalarca okuyan sosyal medyada günün konusu oldu.

Sosyal medyada paylaşılan ın 'Okumanın yaşı yok' sözünü bir kez daha hatırlattığı ibretlik görüntüler, sosyal medyada günün konusu haline geldi. Erdemir'in muayenehanesinin penceresinden çekerek paylaştığı fotoğrafta yaşlı bir adam nde süs için yapılan beton zemine oturmuş çevresindekilerin şaşkın bakışlarına ve akan trafiğe aldırış etmeden elindeki kitabı okuyor. Bir çok kişinin kendisiyle tanışmak istediğini belirttiği paylaşım, binlerce kişi tarafından beğenilerek yüzlerce yorum yapıldı.

"BÖYLE GÖRÜNTÜLERİ ÇOK ÖZLEDİK"

Görüntüyü kendi hesabında paylaşan Doktor Tuncay Erdemir, yaya geçidinde okuyan yaşlı adamı gördüğünde çok şaşırdığını ve hemen kendisini görüntülediğini ifade ettiği paylaşımına "Bugün beni şaşırtan, çok mutlu eden,anlamlı bir görüntü.Yaya geçidinde yorulmuş birkaç dakika dinlenmek için oturan bir insan. Bastonunu bıraktı, poşetinden kitap çıkardı. Okumaya başladı. Hastamın muayenesi bittiğinde gitmişti. kutlayamadım,tanışamadım, bir kahve içmeye, sohbet etmeye çağıramadım. Her gün yaya geçidine park eden lüks arabaları, yayalara hiç saygısı olmayanları, yere sigara izmariti, çöp atanları, tükürenleri, gereksiz korna çalıp, gürültü edenleri, araba kullanırken telefonla konuşan, hatta mesaj çeken, emniyet kemeri takmayanları gördüğüm yerde böyle bir görüntüyü çok özlemişim" notunu düştü.


BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Kitap okuyan yaşlı adam herkesi umutlandırdı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN