'Bize Barış Verin' şarkısıyla ağlattı

Lübnan'da çocukların katıldığı yetenek yarışmasında "Bize Çocukluğumuzu Verin, Bize Barış Verin" şarkısını söyleyen 9 yaşındaki Suriyeli göçmen kız izleyenleri duygulandırdı

Giriş Tarihi: 16.1.2016
'Bize Barış Verin' şarkısıyla ağlattı
Birçok ülkede farklı isimlerle yayınlanan ses yarışması "The Voice"un Lübnan'daki versiyonuna yarışmacı olarak Suriyeli küçük bir kız katıldı. "The Voice Kids Arab" isimli yarışmada "Bize Çocukluğumuzu Verin, Bize Barış Verin" isimli şarkıyı seslendiren 9 yaşındaki Ghina Bou Hemdan, izleyen herkesi duygulandırdı. Suriye'deki savaştan kaçarak Lübnan'a sığınan mültecilerden biri olan minik Ghina, anavatanındaki çocukların hakları için seçtiği parçayı seslendirirken yaşadığı duygu yoğunluğu nedeniyle daha fazla dayanamadı ve şarkının ortasında ağlamaya başladı. Yarışmanın üç jürisinden biri olan Lübnanlı şarkıcı Nancy Ajram, Hemdan'a desteğini önce düğmeye basarak ardından da küçük kızın yanına gidip şarkıya eşlik ederek gösterdi. Diğer sanatçıların da gözyaşlarını tutamadığı duygu dolu anlarda Suriyeli kız, şarkısını tamamlayarak stüdyodaki dinleyicilerden dev bir alkış topladı. Yarışmanın bir sonraki aşamasına katılmaya hak kazanan küçük kızın performansını kulisteki ekranlardan izleyen ailesi de alkışlarken gözyaşlarını tutamadı.

ŞARKI İÇ SAVAŞTA YAZILDI
"Bize Çocukluğumuzu Verin, Bize Barış Verin" isimli şarkı, Lübnanlı sanatçı Remi Bandali tarafından Lübnan iç savaşı sırasında yazılmıştı. 1975 ila 1990 arasında gerçekleşen iç savaşta, 120 binin üzerinde insan hayatını kaybetmişti. Bugün ise 4.5 milyon nüfuslu Lübnan'da 1.1 milyon kayıtlı Suriyeli mülteci bulunuyor. Türkiye ise 1.7 milyon kişiyle dünyada en fazla Suriyeli mülteci kabul eden ülkesi konumunda.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
'Bize Barış Verin' şarkısıyla ağlattı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN