Türkiye'nin en iyi haber sitesi

'Anlaştık, boşanmayı kabul ediyorum'

Fenerbahçeli futbolcu Caner Erkin'le boşanma konusunda anlaştıklarını ifade eden Asena Erkin, "Boşanma Protokolü" doğrultusunda boşanmalarına karar verilmesini istedi

Giriş Tarihi: 17.1.2016
'Anlaştık, boşanmayı kabul ediyorum'
Fenerbahçe ve milli takımın yıldız futbolcularından Caner Erkin'in İstanbul Aile Mahkemesi'ne açtığı boşanma davasına cevap veren Asena Erkin de boşanma konusunda anlaştıklarını ve boşanmayı kabul ettiğini belirtti. Davacıyla boşanma konusuna aralarında herhangi bir çekişme olmadığını cevap dilekçesinde açıklayan Asena Erkin'in avukatı Talat Emre Koçak, taraflar arasında anlaşmalı bir "Boşanma Protokolü" düzenlendiğini, boşanma iradesi ve boşanmanın sonuçlarına ilişkin düzenlemelere protokolde yer verildiğini anlattı.

EVLİLİK TEMELDEN SARSILMIŞ

Cevap dilekçesinde "Taraflar arasındaki evlilik birliğinin temelinden sarsılmış olması, evlilik birliğini sürdürme olanağının mevcut bulunmaması, müvekkilim davalının da boşanmayı kabul ettiğinden boşanma protokolü de dikkate alınarak tarafların boşanmalarına karar verilmesini talep ederiz" denildi.

MADDİ YARDIM TALEBİNDE BULUNMAYACAK
Boşanma protokolüne göre; çocuğun velayeti anneye verilecek. Baba çocuğuyla şahsi münasebet kuracak. Çocuğun tüm giderlerini baba karşılayacak. Boşandıktan sonra baba çocuğuna iştirak nafakası ödemeyecek. Asena Erkin çocuğu için iştirak nafakası talebinde bulunmayacak. Caner Erkin, Asena Erkin'e aylık 10 bin lira yoksulluk nafakası ödeyecek. Asena Erkin yoksulluk nafakası haricinde Caner Erkin'den herhangi bir maddi yardım talebinde bulunamayacak. Asena Erkin kızlık soyadını kullanacak.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
'Anlaştık, boşanmayı kabul ediyorum'
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN