Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Hayatları ikiz!

Tek yumurta ikizi Buğra ve Bora, aynı okulda okuyup doktor oldu. Aynı hastanede mecburi hizmet yapan, aynı gün çalışmaya başlayan ikizlerin eşleri de avukat

Giriş Tarihi: 17.1.2016
Hayatları ikiz!
İzmir'de dünyaya gelen tek yumurta ikizleri Buğra ve Bora Coşkun, 30 yıldır hiç ayrılmadı. İlkokul ve ortaokuldan sonra Atatürk Lisesinde birlikte okuyan, ardından Ege Üniversitesi Tıp Fakültesini de yine birlikte kazanan ikizler, buradan da birlikte mezun oldu. Mecburi hizmet için çektikleri kurada ikisine de Çankırı Devlet Hastanesi çıkınca serüven devam etti. Hastaları tarafından sık sık karıştırılan ikiz kardeşler, ardından tıpta uzmanlık sınavında da yine birlikte kadın hastalıkları ve doğum bölümünü kazandı. Aynı gün başladıkları uzmanlık eğitimlerini Bora Coşkun, Zekai Tahir Devlet Hastanesinde, Burak Coşkun ise Etlik Zübeyde Hanım Hastanesi'nde tamamladı. Ardından Etlik Zübeyde Devlet Hastanesi'nde aynı operasyonda sınava giren ikizler, uzman doktor oldu. Buğra, Burcu ile Bora ise Begümhan ile evlendi, eşlerinin ikisi de avukattı, 6 ay arayla da birer kızları dünyaya geldi.

YENİ ASIR TALİHLİLERİ

Doğdukları yıl, babaları da Yeni Asır'ın düzenlediği çekilişte otomobil kazanan ve o dönemde "İkizler aileye şans getirdi" şeklinde haber olan Coşkun kardeşler, "Sizi en az sizin kadar düşünen birinin var olması çok güzel bir duygu. Farklı hastanelerde çalıştığımız dönemlerde hastalar, 'Hocam buraya mı geçtiniz' diye sorardı. Şimdiye kadar hiç ayrılmadık. Bundan sonra da bizi sadece ölüm ayırır" dedi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Hayatları ikiz!
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN