Türkiye'nin en iyi haber sitesi

"İnsana yatırım yapıyoruz"

TÜRGEV yurtlarında spor salonları ve kütüphanelerin yanı sıra, sanat, edebiyat, felsefe ve okçuluk gibi alanlarda aktiviteler yapılabiliyor

Giriş Tarihi: 17.1.2016
İnsana yatırım yapıyoruz
TÜRGEV'in 'en iyi yatırım insana yapılan yatırımdır' ilkesiyle faaliyet gösterdiğini kaydeden Yönetim Kurulu Başkanı Arzu Akalın, "İşte o kaliteli insanların yetişmesi konusunda toplumda kadınların çok önemli bir rolü var. Kadınların toplum inşasında özellikle önemli olduğunu düşünüyoruz" dedi. Akalın, Suriçi Grubu Derneği'nce düzenlenen 'İstanbul Hanımefendisi Toplantısı'nda yaptığı konuşmada, TÜRGEV'in 20 yıllık bir tarihi olduğuna vurgu yaptı. Akalın "2012 yılında sadece İstanbul'da yurtlarımız varken artık 81 ilin her birinde var olmak istiyoruz. Şu an 8 bin 200 öğrencimiz var" dedi.

ÖĞRENCİLERİMİZ HOBİ EDİNİYOR
Arzu Akalın, derneğin, ailelerin üniversite okuyacak kızlarının güvenli ve konforlu ortamlarda barınabilme ihtiyaçlarına karşılık kurulduğunu vurgulayarak, "Biz TÜRGEV yurtlarının içinde artık oturmuş olan bir mimariyle hareket ediyoruz. Mutlaka bir spor salonumuz oluyor. Muhakkak geniş bir kütüphanemiz oluyor. Kızlarımızın 7/24 kitap okuyabilecekleri ortamlar sağlıyoruz" ifadelerini kullandı. Akalın, "Çalışmalarımızı yaparken 2023, 2071 hayalimiz var. Ancak bunların gerçek olabilmesi ancak ve ancak kaliteli insanların yetişmesiyle olur. İşte o kaliteli insanların, insan kaynağının yetişmesi konusunda toplumda kadınların çok önemli bir rolü olduğu hepimizin malumu. Dolayısıyla kadına yönelik yapılan yatırımın toplum inşasında özellikle önemli olduğunu düşünüyoruz ve çalışmalarımızı da TÜRGEV çatısı altında bu düsturla gerçekleştirmiş oluyoruz" dedi. TÜRGEV yurtlarının sadece otel mantığıyla çalışmadığını, yurtların içinde yapılan çeşitli akademik çalışmalarla öğrencilerin ilgilerine göre bir hobi edindiğini aktaran Akalın, sanat, edebiyat, felsefe, okçuluk gibi alanlarda aktivitelerin yapıldığına işaret etti.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
"İnsana yatırım yapıyoruz"
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN