Türkiye'nin en iyi haber sitesi

İstanbul'da yarın ? 19 Ocak 2016

İstanbul'da yarın 19 ocak 2016 (salı) okullar tatil olacak mı? Meteoroloji Müdürlüğü tarafından yapılan açıklamalara göre yağışının yarın da devam edeceği bildiriliyor.

Giriş Tarihi: 18.1.2016 17:36
İstanbul'da yarın okullar tatil mi? 19 Ocak 2016
İstanbul'da bugün okulların tatil olmasını sağlayan ve dün akşam itibariyle başlayan yağışı hala etkisini sürdürüyor. Yer yer yoğunluğun farklılık gösterdiği kar yağışı hakkında Meteoroloji Genel Müdürlüğü tarafından bir takım açıklamalar yapıldı.

Bu açıklamalara göre kar yağışının yarın akşama kadar aralıklarla devam etmesi bekleniyor. Çarşamba günü ise kar yağışının İstanbul'u terk edeceği, bir sonraki gün (Perşembe) tekrar hafif yağış ile kendini göstereceği hakkında bilgiler verildi.

Bu yapılan açıklamalara göre yarın okulların tatil olması olası bir ihtimal olarak değerlendiriliyor.

18 OCAK KAR TATİLİ OLAN İLLER
METEOROLOJİ'DEN "ZİRAİ DON" UYARISI

METEOROLOJİ Genel Müdürlüğü, zirai faaliyetlerin ve seracılığın devam ettiği bölgelerden Ege, Marmara ve Akdeniz kıyıları için zirai don olayı uyarısında bulundu. Meteoroloji'den yapılan açıklamada; bu gece, yarın ve çarşamba gecesi Ege, Marmara ve Akdeniz kıyılarında zirai don olayının beklendiği belirtilerek söz konusu bölgelerde tarımsal faaliyet ve seracılıkla uğraşan üreticilerin dikkatli ve tedbirli olmaları için uyarı yapıldı.

Meteoroloji'den yapılan açıklama şöyle: "Bu gece, yarın ve çarşamba gecesi zirai faaliyetlerin ve seracılığın devam ettiği bölgelerimizden Ege kıyılarında hafif yer yer orta, Marmara kıyı kesiminde orta ve yer yer kuvvetli, Akdeniz kıyı kesiminde ise yarın gece (salıyı çarşambaya bağlayan gece) hafif zirai don olayı beklendiğinden bu bölgelerde tarımsal faaliyet ve seracılıkla uğraşan üreticilerimizin zirai don olayına karşı dikkatli ve tedbirli olmaları gerekmektedir"

BİR UYARIDA DOĞU İÇİN


Meteoroloji, Erzurum, Erzincan, Ağrı, Ardahan ve Kars'ta kuvvetli rüzgar, şiddetli fırtına ve kar yağışı uyarısında bulundu.

Erzurum Meteoroloji 12. Bölge Müdürlüğünden yapılan yazılı açıklamada, akşam saatlerinden itibaren Erzurum, Erzincan, Ağrı, Ardahan ve Kars'ta güneyli yönlerden kuvvetli rüzgar, şiddetli fırtına ve Iğdır hariç bölge genelinde kar yağışının beklendiği bildirildi. Meteorolojik uyarı doğrultusunda çığ, bina çatılarından kar ve buz kütlesi düşmesi ve soba gazı zehirlenmesi risklerine karşı dikkatli ve tedbirli olunması gerektiği belirtilen açıklamada, meydana gelecek olumsuzlukların ivedilikle 112 Acil Çağrı merkezlerine bildirilmesi gerektiği kaydedildi.

BUGÜN İSTANBUL'DA KAR MANZARALARI
İBB'NİN AÇIKLAMASI

Yol Bakım ve Altyapı Koordinasyon, İtfaiye, Zabıta, Sağlık Ve Sosyal Hizmetler, Park Bahçe Ve Yeşil Alanlar, Destek Hizmetleri Daire Başkanlıkları, İETT, İSKİ, Atık Yönetimi, Trafik, Kırsal Hizmetler Destek, Veteriner Hizmetleri Müdürlükleri, Beyaz Masa, İSFALT, İGDAŞ, İSBAK, Şehir Hatları, Ulaşım A.Ş., İl Emniyet Müdürlüğü, Karayolları 1. Bölge Müdürlüğü, BEDAŞ, AYEDAŞ, sorumlu müdürleri AKOM yönetim masasında 24 saat esasına görev yaptı.1.114 araç ve iş makinesi, 5 bin 450 personel ile 4000 km yol ağında olumsuzluklara karşı vardiyalı görev yapıldı. Köylerde oluşturulan Traktör Kar Kürüme Ekipleri muhtarların sorumluluğunda kendi yollarını açmak için görev yaptı. 52 km uzunluğundaki metrobüs yolu 32 araç ile sürekli ulaşılmaya açık tutuldu. İETT, kar yağışları süresince vatandaşların ulaşımda sıkıntı yaşamaması için, ek otobüs seferleri koydu. Metro ise seferleri sıklaştırıldı.

İSTANBUL'DA KAR YAĞIŞI NE KADAR SÜRECEK?


THY'DE 435 SEFER İPTAL EDİLDİ
Kar yağışı uyarısı nedeniyle alarma geçen hava yolu şirketleri sefer iptallerine devam ediyor. Olumsuz hava şartları nedeniyle iki gün için toplam 435 sefer iptal edildi. Türk Hava Yolları 18-19 Ocak'ta yapılacak olan 381 seferini iptal etti.
Resmi siteden yapılan açıklamada, "Değerli yolcularımız, İstanbul, Atatürk Havalimanı ve Sabiha Gökçen Havalimanı'nda beklenen meteorolojik hadise ve yoğun kar yağışı nedeniyle tablodaki seferlerimiz iptal edilmiştir" ifadelerine yer verildi.


İSTANBUL'DA YARIN OKULLAR TATİL Mİ?

Bu konu ile ilgili henüz İstanbul Valiliği tarafından bir açıklama yapılmadı. Dün yapılan tatil açıklaması da geç saatlerde gelmişti. Bunu göz önünde bulundurduğumuzda henüz bu konu ile ilgili açıklama yapılması biraz erken olduğunu düşünüyoruz.

İstanbul'da yarın okullar tatil olacak mı?


BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
İstanbul'da yarın okullar tatil mi? 19 Ocak 2016
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN