Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Kar İstanbul'a erken geldi

Meteorolojinin uyarısını yaptığı yoğun kar yağışı İstanbul'a beklenenden önce geldi. Valilik ilk ve orta dereceli okulları bir gün tatil etti. Yüzlerce uçak seferi iptal edildi. Kar kalınlığının 20 santimetreye ulaşması bekleniyor

Kar İstanbul'a erken geldi
İstanbul'a kar beklenenden erken geldi. İki gündür etkili olan lodosun ardından dün akşam saatlerinden itibaren Büyükçekmece, Bahçeşehir ve Beylikdüzü'nde kar yağışı başladı. Kısa sürede tüm İstanbul'u etkisi altına alan kar yağışı vatandaşlara zor anlar yaşattı. Yoğun kar yağışı nedeniyle İstanbul'da ilk ve orta dereceli okullar tatil edildi. İstanbul Valisi Vasip Şahin, Twitter hesabından yaptığı açıklamada, bugün okulların 1 gün süreyle tatil edildiğini duyurdu. İstanbul Valiliği'nden yapılan açıklamada da, kar yağışının etkisini arttımasının beklendiği belirtilerek "Kar birikintileri, don ve buzlanmanın özellikle ara cadde ve sokaklarda araç trafiği ve yaya ulaşımında meydana getirebileceği olumsuz etkiler göz önüne alınarak, herhangi bir sıkıntı veya mağduriyetle karşılaşılmaması için tedbir amacıyla; anaokulları, ilk, orta, liselerde eğitim ve öğretime, özel kreş, gündüz bakımevleri, çocuk kulüpleri, Rehberlik Araştırma Merkezleri ve Halk Eğitim Merkezlerinin faaliyetlerine, 18 Ocak Pazartesi günü bir gün süre ile ara verilmesi uygun görülmüştür" denildi.

UÇAK SEFERLERİ İPTAL

Kar yağışının başlaması ile birlikte uçak seferlerinde de ardı ardına iptal haberleri geldi. Türk Hava Yolları bugün ve yarın iç ve dış hatta toplam 316 seferini iptal ettiğini duyurdu. Aynı şekilde Atlas Global Havacılık 18, Pegasus Havayolları 26 ve Onur Air de 10 seferini iptal ettiğini bildirdi. İstanbul Büyükşehir Belediyesi Afet Koordinasyon Merkezi (AKOM) da alarm durumuna geçti. Karla mücadele çalışmaları kapsamında kentte bin 114 araç ve iş makinesi, 5 bin 450 personelle 4 bin kilometre yol ağında olumsuzluklara karşı vardiyalı görev yapacak. Kritik kavşaklarda 52 kurtarıcı ve çekici kazalara karşı hazır bekletilecek.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Kar İstanbul'a erken geldi
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN