Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Meteoroloji’den

Hava sıcaklığı, kuzey, batı ve iç kesimlerde hissedilir derecede azalacak, diğer yerlerde önemli bir değişiklik olmayacak.

Giriş Tarihi: 18.1.2016 11:40 Güncelleme Tarihi: 18.1.2016 11:43
Meteoroloji’den 5 günlük hava durumu

Meteoroloji Genel Müdürlüğü'nce yapılan son değerlendirmelere göre, yurdun genelinde görülecek olan yağışların; Marmara'nın doğusu, Batı ve Orta Karadeniz, İç Anadolu'nun kuzeybatısı, Doğu Anadolu'nun güneyi ile Kütahya çevrelerinde kuvvetli, yer yer yoğun kar yağışı, Doğu Akdeniz ile Antalya ve Adıyaman çevrelerinde kuvvetli yağmur ve sağanak şeklinde olması bekleniyor.

5 GÜNLÜK HAVA DURUMU İÇİN TIKLAYIN!Rüzgar ise genellikle güney ve güneybatı yönlerden hafif ara sıra orta kuvvette, Marmara ve Kıyı Ege'de kuzey yönlerden, İç Anadolu'nun doğusu, Akdeniz, Orta ve Doğu Karadeniz'in iç kesimleri ile Doğu Anadolu'nun kuzeyinde kuvvetli, zaman zaman kısa süreli fırtına şeklinde esecek.


YOĞUN KAR VE KUVVETLİ YAĞIŞYağışların; Marmara'nın doğusu, Batı ve Orta Karadeniz, İç Anadolu'nun kuzeybatısı, Doğu Anadolu'nun güneyi ile Kütahya çevrelerinde kuvvetli, yer yer yoğun kar yağışı, Doğu Akdeniz ile Antalya ve Adıyaman çevrelerinde kuvvetli yağmur ve sağanak şeklinde olması beklenirken Meteoroloji, yaşanabilecek olumsuzluklara karşı (ani sel, su baskını, ulaşımda aksamalar...) dikkatli ve tedbirli olunması gerektiğini bildirdi.KUVVETLİ RÜZGAR


Meteoroloji, rüzgarın, Marmara ve Kıyı Ege'de kuzey yönlerden, İç Anadolu'nun doğusu, Akdeniz, Orta ve Doğu Karadeniz'in iç kesimleri ile Doğu Anadolu'nun kuzeyinde güney ve güneybatı yönlerden kuvvetli, zaman zaman kısa süreli fırtına şeklinde esmesinin beklendiğini duyururken, deniz ve hava ulaşımında aksamalar gibi yaşanabilecek olumsuzluklara karşı dikkatli olunması gerektiğini kaydetti.


ÇIĞ TEHLİKESİMeteoroloji "Doğu Karadeniz'in iç kesimleri ile Doğu Anadolu'nun kuzeydoğusunda yüksek kar örtüsüne sahip eğimli alanlarda çığ tehlikesi riski bulunduğundan yaşanabilecek olumsuzluklara karşı dikkatli ve tedbirli olunması gerekmektedir" uyarısı da yaptı.SOBA VE BACA GAZI ZEHİRLENMELERİMeteoroloji'nin zehirlenme uyarısı ise şöyle:

"Yurdumuzun kuzey, iç ve doğu kesimlerinde rüzgarın güneyli yönlerden kuvvetli olarak esmesi beklendiğinden yaşanabilecek soba ve baca gazı zehirlenmelerine karşı dikkatli ve tedbirli olunması gerekmektedir."BÖLGELERDE HAVA DURUMUMARMARA: Çok bulutlu, bölge genelinin aralıklı kar yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların; bölgenin doğusunda (İstanbul, Balıkesir, Bursa, Kocaeli, Sakarya, Bilecik, Yalova) kuvvetli, yer yer yoğun kar yağışı şeklinde olması bekleniyor.

EGE: Çok bulutlu, bölge genelinin yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Güney Ege kıyı kesimlerinde yağmur ve sağanak yer yer gök gürültülü sağanak, iç kesimlerde karla karışık yağmur ve kar şeklinde olması beklenen yağışların; Kütahya çevrelerinde ise yoğun kar yağışı şeklinde olması bekleniyor.

AKDENİZ: Çok bulutlu, bölge genelinin aralıklı yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların; kıyı kesimlerde yağmur ve sağanak, iç kesimlerde karla karışık yağmur ve yükseklerinde kar yağışı olmak üzere Doğu Akdeniz ile Antalya çevrelerinde kuvvetli olması bekleniyor.

İÇ ANADOLU: Çok bulutlu, bölge genelinin yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Genellikle yağmur şeklinde görülecek olan yağışların; öğlen saatlerinden itibaren Ankara, Eskişehir ve Çankırı çevrelerinde kuvvetli ve yer yer yoğun kar yağışı, akşam saatlerinden itibaren ise bölgenin güneyinde karla karışık yağmur, diğer yerlerde ise kar yağışı şeklinde olması bekleniyor.

BATI KARADENİZ: Çok bulutlu, bölge genelinin yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Sabah saatlerinde yağmur, zamanla karla karışık yağmur ve kar şeklinde görülecek olan yağışların; bölge genelinde kuvvetli ve yer yer yoğun kar yağışı şeklinde olması bekleniyor.

ORTA VE DOĞU KARADENİZ: Parçalı yer yer çok bulutlu, sabah saatlerinde Çorum çevrelerinin, öğle saatlerinden itibaren batı kesimlerinden başlayarak zamanla bölge genelinin yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların; kıyılarda yağmur ve karla karışık yağmur, iç kesimlerde ise kar şeklinde, gece saatlerinden itibaren de Samsun, Ordu, Giresun, Amasya ve Tokat çevrelerinde kuvvetli ve yer yer yoğun kar yağışı şeklinde olması bekleniyor.

DOĞU ANADOLU: Parçalı zamanla çok bulutlu, sabah saatlerinde güney ve batısı ile öğle saatlerinden itibaren bölge genelinin yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların; karla karışık yağmur ve kar şeklinde olmak üzere öğle saatlerinden itibaren Malatya, Elazığ, Tunceli, Bingöl, Muş, Bitlis, Şırnak ve Hakkari çevrelerinde kuvvetli ve yer yer yoğun kar yağışı şeklinde olması bekleniyor.

GÜNEYDOĞU ANADOLU: Çok bulutlu, aralıklı yağmurlu, kuzey ve doğu kesimlerinin yer yer karla karışık yağmurlu geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların; öğle saatlerinde Adıyaman çevrelerinde yer yer kuvvetli olması bekleniyor.


BAZI İLLERDE HAVA DURUMUANKARA: Çok bulutlu, aralıklı karla karışık yağmur ve kar yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların; sabah saatlerinde çevrelerinde, öğle saatlerinde il genelinde kuvvetli ve yer yer yoğun kar yağışı şeklinde olması bekleniyor. (6)

İSTANBUL: Çok bulutlu ve kar yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların; kuvvetli, yer yer yoğun kar yağışı şeklinde olması bekleniyor. (2)

İZMİR: Çok bulutlu, yağmur, iç kesimleri yer yer karla karışık yağmurlu.(6)

ADANA: Çok bulutlu, kuvvetli olmak üzere aralıklı sağanak yağışlı. (15)

ANTALYA: Çok bulutlu, kuvvetli olmak üzere aralıklı sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların Toroslar kesiminde karla karışık yağmur ve kar şeklinde olması bekleniyor. (15)

SAMSUN: Çok bulutlu, öğle ve akşam saatlerinde yağmurlu, gece saatlerinden itibaren ise kuvvetli ve yer yer yoğun kar yağışlı geçmesi bekleniyor. (20)

ERZURUM: Parçalı zamanla çok bulutlu, öğle saatlerinden itibaren aralıklı kar yağışlı. (0)

DİYARBAKIR: Çok bulutlu, aralıklı yağmurlu, kuzey kesimleri yer yer karla karışık yağmurlu. (8)
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Meteoroloji’den 5 günlük hava durumu
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN