Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Saçını kurban edip kariyerini kurtardı

Giriş Tarihi: 19.1.2016
Saçını kurban edip kariyerini kurtardı

Müşterisini mağdur etmemek için düzleştirme ilacını kendinde deneyen kuaförün saçı döküldü. Oda Başkanı Fethi Özkara, "Bilinçli sanatkâr önce kendine zarar verdi" dedi

Eskişehir'de bir erkek kuaförü, piyasada satılan saç düzleştirme ilacını sonucunu görmek için müşterisinden önce kendi kullanınca kafasındaki saçların bir bölümünden oldu. İlk olarak kendi saçına uyguladığı ürün yüzünden saç dipleri yanarak saçları dökülen esnaf, kendisini zarar görse de müşterisi böyle bir durumla karşılaşmadığı için mutlu oldu. 15 yıldan beri Eskişehir'de erkek berberi olan Halil Sönmez, bir müşterisinin kendisine saçlarını düzleştirmesini istemesi üzerine yeni aldığı saç düzleştirme ilacını denemek istedi. Kuaför Sönmez, aldığı ürünü müşterisinde kullanmadan önce etkisini görebilmek adına, kendisi gibi kuaför olan eşi yardımıyla saçlarına uyguladı.

'TİP OLARAK DEĞİŞTİK'
İlacın uygulama kılavuzuna göre hareket eden Halil Sönmez yaklaşık 10 dakika sonra saçlarını yıkayarak sonucu gözlemledi. Bir süre sonra saç diplerinde yanma hisseden Sönmez, düzleştirme ilacının normal etkisi olarak düşündü. Ertesi gün ise, saç diplerindeki yanma hissinin geçmediğini anlayan kuaför, ellerini saçlarının arasından geçirdiği zaman avucunun saçları ile dolduğunu görünce adeta şok geçirdi. Saçlarının üst kısmının büyük bir bölümü adeta makine ile tıraş edilmişcesine dökülen Sönmez, hem büyük bir sarsıntı ve üzüntü yaşadı hem de aldığı ilacı müşterisinde kullanmadığı için mutlu oldu. Sönmez şunları söyledi: "Böyle bir olayı müşterimin üstünde deneseydim veya böyle bir işlem yapsaydım, tabii ki müşterim sonradan bana elinden gelen ne gerekirse yapacaktı, tabii ki yine ben de zararlı çıkacaktım. Üzülecektim tabii ki esnaf olarak veya mesleki olarak kariyerim gidecekti. Böyle olunca bizler de görünüm olarak, tip olarak değiştik."

'YÜREKTEN TEBRİK EDİYORUM'
Berberler ve Kuaförler Odası Başkanı Fethi Özkara ise, "Bakın görün ki bilinçli bir meslektaş, bilinçli bir sanatkâr önce kendine zarar verdi. Her zaman bunu savunuyoruz. Yapılan, satılan malzemenin çalışmalarının netini görmeden ve işlem sonucunu bilmeden, kesinlikle bir başkasına uygulanmaması gerekiyor. Burada bir erkek kuaförümüz kendisini feda etti ve sonuç belli. Bu kardeşimizi yürekten ve gönülden tebrik ediyorum" dedi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Saçını kurban edip kariyerini kurtardı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN