Vicdansızlar her şeyini çaldı

İstanbul'da evini, altınlarını ve parasını dolandırıcılara kaptıran 72 yaşındaki Leyla Yavaşlar, ay sonuna kadar sığınacak yer bulamazsa sokakta kalacak. Çaresiz kalan yaşlı kadın huzurevine başvurdu

Giriş Tarihi: 20.1.2016
Vicdansızlar her şeyini çaldı
İstanbul Beylikdüzü'nde teledolandırıcılara 60 bin lira, 20 bin liralık altın ile 250 bin liralık dairesini kaptıran ve 20 bin lira da borçlandırılan 73 yaşındaki Leyla Yavaşlar, Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı'na bağlı bir huzurevine müracaat etti. Şu an sattığı ve parasını dolandırıcılara kaptırdığı evde kalan Yavaşlar'a evini sattığı kişiler de ay sonuna kadar izin verdi. Yavaşlar, emekli maaşı ile hem kira ödeyip hem de geçinmenin mümkün olmadığını düşünüyor. Şimdi polisin tele-dolandırıcıları yakalamasını bekleyen Yavaşlar, yaşadıklarına isyan etti. İyi niyetinin kurbanı olduğunu anlatan talihsiz kadın nasıl dolandırıldığını şöyle anlattı: "Arayan kendini 'Emniyet görevlisi Faik Demir' olarak tanıttı. Terör örgütü bölücü bir grubun benim kimlik bilgilerimi kullandığını söyledi. Polis olduklarına inandım. Telsiz seslerini de duyunca hipnotize oldum. Panik oldum ve şaşırdım. Bana 'dediklerimizi yapacaksın. Seni bu sıkıntılardan kurtaracağız' dediler. Ben de ne yapayım olur dedim." Sık sık dolandırıcılar tarafından arandığını ve kendisine "Yapmazsan sürünürsün. İfadeler ve sorgular peşini bırakmaz. Biz size yardımcı oluyoruz" dediğini aktaran yaşlı kadın, "Her şeyimi onlara kaptırdım. Zaten kimsesizdim şimdi evsiz de oldum. Bütün düzenimi ve huzurumu yerle bir ettiler" dedi.

NEYİ VARSA HEPSİNİ VERDİ
Yüksekokul mezunu olan Leyla Yavaşlar, dolandırıcılara ilk olarak 50 bin lirasını teslim etti. Bu parayla yetinmeyen dolandırıcılar, 3 gün sonra kuyumcudan 20 bin liralık altın satın aldırıp yaşlı kadının evine gelerek bu altınları ve 10 bin TL'yi daha aldı. Vicdansızlıkta sınır tanımayan dolandırıcılar bu kez "Terör örgütü adres bilgilerini tespit etti" diyerek yaşlı kadına evini sattırdı. Yaşlı kadın ev parası olan 245 bin lirayı da dolandırıcılara teslim etti.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Vicdansızlar her şeyini çaldı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN