Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Bulutların üstünde yürüyen adam!

Uçakla Londra'ya giden bir yolcunun 9 bin metre yükseklikte çektiği fotoğraflar, büyük yankı uyandırdı. Bulutların üzerinde yürüyen bir adamı andıran görüntüler, sosyal medyada defalarca paylaşıldı

Giriş Tarihi: 21.1.2016
Bulutların üstünde yürüyen adam!
Avusturya'dan Londra'ya sefer düzenleyen Easyjet Havayolları'nın yolcuları, yerden 9 bin metre yükseklikte bulutların üzerinde yürüyen bir şekil görüntüledi. Fotoğraflarda gölgeye benzeyen şeklin tıpkı bir insan gibi kafası, iki kolu ve iki bacağı bulunuyor.

YOLCULAR ŞAŞKINA DÖNDÜ

Uçaktaki birçok yolcu, vücut kısmı geniş ve köşeli olan cismi robota benzetti. Yolculardan 30 yaşındaki Nick O'Donoghue tarafından çekilen fotoğraflarda robotun bulutlar üzerine yansımış simetrik gölgesi de görülüyor. Önce Joe.ie isimli İrlandalı magazin dergisinin sitesinde ve ardından sosyal medya sitesi Reddit'de yayımlanan görüntüler, çok sayıda kişi tarafından izlendi. Sosyal medyada paylaşılan görüntüleri yorumlayan kişiler, bulutların üzerindeki gölgeyi yönetmen Brad Bird'in çektiği ve 1999'da gösterime giren "Iron Giant" (Demir Dev) filmindeki robota benzetti. ,

UÇAK TAŞIYAN UÇAK

FABRİKA DUMANI MI?

Bazı internet kullanıcıları ise görüntünün bir güç tesisinden ya da fabrikadan kaynaklanan bir duman olduğunu savundu. İngiliz Daily Mail gazetesinin sorularını yanıtlayan O'Donoghue, "Yanımdaki hanımlara gördüğüm şeye bakmalarını söyledim. Onlar da çok şaşırdılar. Ardından birkaç fotoğraf çektim ve gölgeden yavaşça uzaklaştık. İki dakika boyunca görüş alanımızda ve hayli uzağımızdaydı" dedi. Sosyal medyada birçok kullanıcı şeklin fiziksel bir nedenden kaynaklandığını savunuyor. Görüntüyü bir araç lastiği firmasının reklamındaki kurgu kahramana benzeten O'Donoghue, "Dürüst olmak gerekirse tam neye benzediği hakkında net bir fikrim yoktu" diye konuştu.

ARAPLARIN LÜKS UÇAĞI

NEDENİ ISI FARKI OLABİLİR

Avusturya'dan bir iş seyahatinden ve kayak tatilinden döndüğünü belirten O'Donoghue, internetteki fotoğrafları gören bazı kişilerin ilginç görüntünün bulutlar arasındaki ısı farkından kaynaklandığını düşündüğünü söyledi. Robot şeklindeki görüntünün esrarını çözmek istediğini belirten O'Donoghue, "Belki de sadece bulutların oluşturduğu muhteşem bir şekildir. Ama bulutlar hakkında bilgisi olan birinin bunu görüp açıklamasını isterdim" dedi.

Bulutların üstünde yürüyen adam!

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Bulutların üstünde yürüyen adam!
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN