Türkiye'nin en iyi haber sitesi

İstanbul-Akçakale dolandırıcılık hattı

Tele-dolandırıcılar Liz Leventer'in Nişantaşı'ndaki 1.5 milyon dolarlık dairesini 500 bin dolara sattırdı. Parayı teslim etmek için Akçakale'ye giden kadın bir vatandaşın dikkatiyle kurtuldu

Giriş Tarihi: 21.1.2016
İstanbul-Akçakale dolandırıcılık hattı
İstanbul'da yaşayan Liz Leventer (35) ve babası Moşe Leventer'i arayıp kendilerini polis olarak tanıtan dolandırıcılar, "Kimlik bilgilerinin terör örgütü tarafından kullanıldığını" söyleyerek, çeşitli tarihlerde 190 bin dolar dolandırdı. Bununla da yetinmeyen dolandırıcılar, bu kez de 500 bin dolar bulup, Şanlıurfa'ya getirerek kendilerine teslim etmelerini istedi. Bunun üzerine İstanbul Nişantaşı'ndaki bir milyon dolarlık evlerini 500 bin dolara satan Liz Leventer, uçakla Şanlıurfa'ya geldi. Uçaktan inen kadını sürekli telefonla yönlendiren dolandırıcılar, parayı almak için, Akçakale yolu üzerindeki Harran Üniversitesi Eyübiye Kampusu'nun bulunduğu bölgeye gönderdi. Bu sırada, Leventer'in sürekli ve korku içinde telefonda konuştuğunu fark eden bir kampus görevlisi, hemen polisi aradı.

POLİSİN ÖNÜNÜ KESTİLER

Kısa sürede gelen gerçek polisler, kendilerini tanıtıp durumu anlattı. Ancak Leventer, gerçek polislere inanmadı. Uzun çabalarla Leventer'i ikna eden polisler, kadını polis aracına bindirdi. Durumu izleyen dolandırıcılar ise Leventer'i başka dolandırıcı grubun kandırdığını düşünerek, polis otosunun önünü kesti. Polisler de iki dolandırıcıyı kıskıvrak yakaladı.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
İstanbul-Akçakale dolandırıcılık hattı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN