Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Hava sıcaklığı Türkiye genelinde 2 ile 4 derece artacak. Rüzgar genellikle kuzey ve kuzeybatı, güneydoğuda güney ve güneybatı, güneybatı kesimlerde güney ve güneydoğu yönlerden hafif ara sıra orta kuvvette, öğle saatlerinde Antalya Körfezi'nde kuvvetli esecek.

Giriş Tarihi: 21.1.2016 11:52 Güncelleme Tarihi: 21.1.2016 11:57
Meteoroloji'den son dakika hava durumu tahmini
Meteoroloji Genel Müdürlüğü'nden yapılan son değerlendirmelere göre, Marmara'nın güneydoğusu, Ege, Batı Akdeniz, İç Anadolu, Batı Karadeniz'in iç kesimleri, Orta Karadeniz, Doğu ve Güneydoğu Anadolu'nun batısı ile Kahramanmaraş, Sinop, Giresun, Diyarbakır ve Mardin çevreleri yağışlı geçecek.

Genellikle karla karışık yağmur ve kar, Kıyı Ege, Batı Akdeniz ve Orta Karadeniz kıyıları ile Sinop, Giresun, Gaziantep, Kilis, Şanlıurfa ve Mardin çevrelerinde görülecek. Yağmur ve sağanak şeklinde görülecek olan yağışların; Antalya ve Muğla çevrelerinde kuvvetli yağmur ve sağanak, Isparta'nın güney ve Burdur'un doğu ilçelerinde yer yer yoğun kar şeklinde olması bekleniyor.

KUVVETLİ YAĞIŞ UYARISI

Yağışlar; Antalya ve Muğla çevrelerinde kuvvetli yağmur ve sağanak, Isparta'nın güney ve Burdur'un doğu ilçelerinde yer yer yoğun kar şeklinde olması beklendiğinden yaşanabilecek olumsuz şartlara karşı vatandaşlara tedbirli ve dikkatli olmaları yönünde uyarı yapıldı.

BUZLANMA VE DON OLAYI UYARISI

Sabah ve gece saatlerinde Marmara, İç Ege, Akdeniz'in iç kesimleri, İç ve Doğu Anadolu ile Karadeniz'in iç kesimlerinde yer yer kuvvetli olmak üzere buzlanma ve don olayı beklendiğinden yaşanabilecek olumsuzluklara karşı vatandaşlara tedbirli ve dikkatli olmaları yönünde uyarı yapıldı.

ÇIĞ TEHLİKESİ

Doğu Karadeniz'in iç kesimleri ile Doğu Anadolu'nun doğusunda yüksek kar örtüsüne sahip eğimli alanlarda çığ tehlikesi riski bulunduğundan yaşanabilecek olumsuzluklara karşı vatandaşlara tedbirli ve dikkatli olmaları yönünde uyarı yapıldı.


BÖLGELERDE HAVA DURUMU

MARMARA: Parçalı ve çok bulutlu, sabah saatlerinde Balıkesir, Bursa ve Bilecik çevreleri karla karışık yağmur ve kar yağışlı geçecek. Sabah ve gece saatlerinde Trakya ve güneydoğusunda kuvvetli olmak üzere bölge genelinde buzlanma ve don olayı bekleniyor.

EGE: Çok bulutlu, bölge geneli yağışlı geçecek. Kıyı kesimlerde yağmur ve sağanak, iç kesimlerde karla karışık yağmur ve kar şeklinde görülecek olan yağışlar; Muğla çevrelerinde yerel olarak kuvvetli olacak.

AKDENİZ: Parçalı ve çok bulutlu, Batı Akdeniz ile Kahramanmaraş çevreleri yağışlı geçecek. Yağışlar, Batı Akdeniz kıyı kesiminde yağmur ve sağanak, yağış alan diğer yerlerde karla karışık yağmur ve kar şeklinde görülecek. Antalya çevrelerinde kuvvetli yağmur ve sağanak, Isparta'nın güney ve Burdur'un doğu ilçelerinde yer yer yoğun kar yağışı bekleniyor. Rüzgar; Antalya Körfezi'nde kuvvetli esecek.

İÇ ANADOLU: Çok bulutlu, bölge geneli aralıklı karla karışık yağmur ve kar yağışlı geçecek. Sabah ve gece saatlerinde bölge genelinde yer yer kuvvetli buzlanma ve don olayı bekleniyor.

BATI KARADENİZ: Parçalı çok bulutlu, bölgenin iç kesimleri kar yağışlı, gece saatlerinde Sinop çevreleri yağmurlu geçecek.

ORTA VE DOĞU KARADENİZ: Parçalı ve çok bulutlu, öğle saatlerinden itibaren Orta Karadeniz'in iç kesimleri, akşam saatlerinden sonra Orta Karadeniz kıyıları ile Giresun çevreleri yağışlı geçecek. Yağışlar; kıyılarda yağmur, iç kesimlerde karla karışık yağmur ve kar şeklinde olacak.

DOĞU ANADOLU: Parçalı ve çok bulutlu, akşam saatlerinden itibaren Malatya, gece saatlerinde Erzincan, Tunceli ve Elazığ çevreleri aralıklı kar yağışlı geçecek.

GÜNEYDOĞU ANADOLU: Parçalı ve çok bulutlu, öğle saatlerinde Adıyaman ile zamanla bölgenin batısı ve gece saatlerinde Diyarbakır ve Mardin çevreleri yağışlı geçecek. Yağışlar; Adıyaman ve Diyarbakır çevrelerinde karla karışık yağmur, yağış alan diğer yerlerde yağmur şeklinde olacak.

BAZI İLLERDE HAVA DURUMU

ANKARA: Çok bulutlu ve aralıklı kar yağışlı. (2)

İSTANBUL: Parçalı ve çok bulutlu. (7)

İZMİR: Çok bulutlu, sabah saatlerinde yağmur ve sağanak yağışlı, iç ve yüksek kesimleri karla karışık yağmur ve kar yağışlı.(10)

ADANA: Parçalı ve çok bulutlu. (14)

ANTALYA: Çok bulutlu ve aralıklı sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların; il genelinde yer yer kuvvetli olması bekleniyor. (13)

SAMSUN: Parçalı ve çok bulutlu, akşam saatlerinden itibaren yağmurlu.(10)

ERZURUM: Parçalı ve çok bulutlu. (-3)

DİYARBAKIR: Parçalı ve çok bulutlu, gece saatlerinde karla karışık yağmurlu.(7)
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Meteoroloji'den son dakika hava durumu tahmini
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN