Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Bunlar da oyuncu gardiyanlar...

Oyuncu gardiyanlardan oluşan "Tiyatro Ümit", 100'üncü oyunları olan "Koğuş Palas"la mahkûm ve sivillerle buluşacak. 70 dakikalık tek perdelik oyun, içinde dram ve komedi barındırıyor

Giriş Tarihi: 22.1.2016
Bunlar da oyuncu gardiyanlar...
Ceza infaz kurumu memurlarının 2 yıl önce kurdukları "Tiyatro Ümit", cezaevlerinin soğuk duvarlarını "Koğuş Palas" adlı oyunla ısıtacak. Oyuncular, mahkûm ve sivil vatandaşlarla buluşacak. Oyuncu gardiyanlardan oluşan Tiyatro Ümit, bugüne kadar 99 kez hükümlü ve tutuklular için sahneye çıktı. İzmir Şakran, Silivri, Maltepe, Metris, Ümraniye ve Bakırköy cezaevlerinde 10 bin hükümlü ve tutukluyla buluştu. Yüzüncü oyunları ise "Koğuş Palas" olacak. Genel sanat yönetmenliğini Azeri sanatçı Hilali Hasanov, senaryosunu ve yönetmenliğini Turgay Üzgün'ün yaptığı Koğuş Palas'ın müziği anonim. Oyunun kostümleri ise cezaevi iş atölyelerinden temin edildi.

GALA, 4 ŞUBAT'TA

70 dakikalık tek perdelik oyun dram ve komedi sentezinden oluşuyor. Oyun "Artist" lakabıyla anılan figüran Osman'ın bir borç vesilesiyle cezaevine düşmesini ve burada Yeşilçam anılarını diğer mahkûmlarla paylaşmasını işliyor. Oyunun galası, 4 Şubat'ta Bahçelievler Nurettin Topçu Kültür Merkezi'nde gerçekleşecek. Galaya, Adalet Bakanı Bekir Bozdağ ile Ceza Tevkif Evleri Genel Müdürü Enis Yavuz Yıldırım katılacak. Galada sahne alması beklenen ve yine ceza infaz memurlarından oluşan "Rokçı gardiyanlar" ise ilk kliplerini Bakırköy Kadın Cezaevi'nde ve Sulhi Dönmezer Eğitim Merkezi'nde çekti.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Bunlar da oyuncu gardiyanlar...
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN