Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Yaşasın! Ödevsiz tatil başlıyor

17.5 milyon öğrencinin ödevsiz ilk yarıyıl tatili bugün başlıyor. 8 Şubat'ta ders başı yapacak öğrencileri zorlu bir maraton bekliyor

Giriş Tarihi: 22.1.2016
Yaşasın! Ödevsiz tatil başlıyor
Okul öncesi, ilkokul, ortaokul ve lisede okuyan 17.5 milyon öğrenci ve 985 bin 362 öğretmen, bugün yarıyıl tatiline başlayacak. Kamplarda 80 bin, devlet okullarında 70 bin, şehirlerdeki geçici eğitim merkezlerinde 165 bin olmak üzere, 315 bin Suriyeli öğrenci de yarıyıl tatiline başlayacak. Öğrenciler bu yıl sömestr tatilini ödevsiz geçirecek. Milli Eğitim Bakanı Nabi Avcı yarıyıl tatilinde ödev verilmemesi için tüm okullara talimat vermiş, "Yeni döneme sağlıklı bir başlangıç yapabilmeleri ve ilgi alanlarına da zaman ayırabilmeleri için öğrencilerimize yarıyıl tatilinde ödev verilmesin" demişti. Bakan Avcı, bugün İstanbul'da bir okulda karne dağıtım törenine katılacak. Eğitim öğretim yılının ikinci yarısı, 8 Şubat Pazartesi başlayacak ve 17 Haziran 2016 Cuma günü sona erecek. İkinci yarıyılda, 8. sınıf öğrencileri TEOG kapsamında 27-28 Nisan'da ortak sınavlara girecek. Mazeret sınavları da 14-15 Mayıs'ta gerçekleştirilecek. Bakanlık, yarıyıl tatilinde 30 bin öğretmenin atamasını da gerçekleştirecek. Öğretmen ataması için başvurular 2-8 Şubat'ta alınacak, atamalar 11 Şubat'ta yapılacak.

ÜNİVERSİTE MARATONU
İkinci yarıyılda, üniversiteye giriş sınavlarının ilk aşaması Yükseköğretime Geçiş Sınavı (YGS), 13 Mart Pazar günü yapılacak. İkinci aşama Lisans Yerleştirme Sınavları (LYS) 18-19 Haziran ve 25-26 Haziran'da, 5 oturumda gerçekleştirilecek.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Yaşasın! Ödevsiz tatil başlıyor
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN