Ödevsiz tatil başladı

İstanbul Beykoz'da karne dağıtan Bakan Nabi Avcı esprileriyle herkesi güldürdü. Avcı, velilere "Düşük not alan çocuklara yüklenmeyin. Yoksa sizin karnelerinizi arşivden çıkarttırır notlarınızı gösteririm" dedi

Giriş Tarihi: 23.1.2016
Ödevsiz tatil başladı
17.5 milyondan fazla öğrenci dün itibariyle yarıyıl tatiline girdi. 8 Şubat'a kadar sürecek tatilde öğrenciler ödev yapmayacak. Konuyla ilgili daha önce bir genelge yayımlayan Milli Eğitim Bakanı Nabi Avcı dün katıldığı karne dağıtım töreninde de öğrencilere ödev verilmemesi konusunda bir kez daha uyarı yaptı. Beykoz'daki Güzelcehisar İlkokulu'nda 1'inci sınıf öğrencilerine karne dağıtan Bakan Avcı "Çocuklarımız bu yarıyıl tatilinde ödev yapmayacaklar, istedikleri kitapları okuyacaklar. Gezecekler. Sinemaya, tiyatroya, maça gidecekler, kar yağdığı zaman kartopu oynayacaklar. İkinci döneme dinlenmiş, okullarını, öğretmenlerini, arkadaşlarını özlemiş olarak okullarına dönecekler" dedi. Avcı, ilk karnelerini dağıttığı birinci sınıf öğrencilerine satranç seti ile boyama kitabı ve boya kalemlerinden oluşan boyama seti hediye etti.

'ANLAYIŞLI OLUN'
Bakan Avcı çocuklarının aldığı kötü notlara karşı anlayışlı olmaları yönünde velileri ikaz etti. Herkesin ilk karnelerde düşük notları olabildiğini belirten Avcı, "Tüm velilerimizin geçmiş karneleri bizim arşivlerimizde var. Çocuklara çok fazla yüklenen veliler olursa, bunun da duyumunu alırsak, o karneleri de açıklarız, kendilerinin de zamanında matematikten, Türkçeden ne yaptıklarını görürler" diye espri yaptı.

'KIRIK KARNE NOTLARI HER ŞEYİN SONU DEĞİL'

Kırık karne notları nedeniyle velilerin karamsarlığa kapılmaması gerektiğini anlatan Bakan Avcı "Bu karneler çocuklarımızın bu sömestrde çalışmalarıyla ilgili bir değerlendirme yapıyor ama bu her şeyin sonu demek değil. Bazı öğrencilerimizin karnelerinde velilerimizin beklemediği notlar olabilir. Ancak bu notlar kendilerini biraz daha çalışmaya teşvik etmek için verilmiş olabilir" dedi. Sabah, Balmumcu'daki Ata İlkokulu öğrencilerinin karne sevnicine de ortak oldu. 3'üncü sınıf öğrencisi Ece Konanç (üstte) karnesini öğretmeni Hatice Kalkan'ın elinden aldı.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Ödevsiz tatil başladı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN